Вбрання, в якому оживає історія

06.09.2021, 15:42
515 Переглядів

 Олена Різник з Бережанщини колекціонує та власноруч шиє костюми різних епох. У її колекції – понад 2000 різних вбрань, найбільше створила у стилі бароко.

   За професією Олена режисер, керівник театру «Взори». Ще зі шкільних років костюми, театр та виступи стали невід’ємною складовою її життя. Велика любов до театрального мистецтва призвела і до захоплення створенням костюмів. «У 1990-их будинки культури закривалися, – розповідає Олена. – Я залишилась без роботи, відтак пішла працювати в школу, стала класним керівником. Завжди намагалася долучали дітей до творчої діяльності. Сама писала п’єси, а так як була проблема зі сценічними костюмами, тому почала сама шити вбрання для своїх акторів».

   Не малюючи ескізи, не знімаючи мірки, кравчині вдається шити чудове вбрання для учнів свого театру. Матеріали для роботи вона купує в магазинах секонд-хенду, дещо – через інтернет, багато дарують або віддають. «Для середньовічних костюмів сучасна матерія не підходить, — каже Олена. — Треба мати оксамит, старовинне мереживо, парчу, а це все досить дороге і складно знайти». Майстриня шиє також готичне вбрання та костюми епохи Відродження, є і фрагменти рококо. А ще у неї велика колекція аксесуарів: капелюшки, рукавички, сумочки різних епох.

   Ще одне захоплення Олени Різник – вишиванки. Для них є ціла окрема шафа, і їх вже дуже багато, однак майстриня щороку намагається вишити ще хоч одну  до якихось урочистих подій. А у  2013 році вона започаткувала свій авторський проєкт «Мій світ – мереживо казок». Відтак кожного року разом з учнями свого театру презентує нову виставу, створюючи для неї власні костюми. Своїми випускниками Олена пишається. «Дуже задоволена тим, що театр став їхньою першою школою життя. А я маю щастя займатися тим, що люблю».

Діана Сподар

 На фото – Олена Різник, її вихованці та її роботи

06.09.2021, 03:42
515 Переглядів