Як зманіпулювали інформацією щодо якості ремонту доріг

21.09.2021, 12:01
500 Переглядів

Тема ремонту доріг, особливо в контексті президентської програми «Велике будівництво», нерідко стає об’єктом фейків та маніпуляцій. Остання така – про те, як виглядає автошлях у маленькому селі в Польщі. Із ситуацією розбиралися наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

   В одній із груп у соцмережі Фейсбук поширили картинку, на якій зображена нібито дорога у маленькому польському селі з чисельністю населення всього 100 осіб. Картинку супроводжує текст, який натякає, що в українських реаліях така якість автошляхів неможлива через бездіяльність керівництва областей.      Наші фактчекери з’ясували, що на фото справді зображена дорога у польському селі Богоники. Проте, згідно із даними польської Вікіпедії, це фото було завантажене ще у 2009 році. Перевірити, як виглядає ця ділянка тепер , ми спробували за допомогою Google Maps, проте зображення, завантажені на сервері, датуються ще 2012-им, тобто 9 років тому. Хоча варто відзначити, що на той час автодорога виглядає відремонтованою  і якісною.

Окрім того, автор зманіпулював, обравши для ілюстрації ідеальну ділянку, начебто вона показує стан всіх доріг в країні. Адже раніше ЗМІ писали про те, що польські дороги кращі, ніж в Україні, однак разом з тим – одні з найгірших у ЄС. Що ж до українських доріг, то так,  їхній стан бажає бути набагато кращим. Проте не можна не відзначити той факт, що впродовж останніх років в Україні, в тому числі на Тернопільщині,таки активно взялися за ремонт автошляхів. Про це, приміром,постійно звітує Служба автодоріг.

 

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. 

21.09.2021, 12:01
500 Переглядів