Якщо влітку треба підзаробити

02.08.2021, 14:16
453 Переглядів

   Кожного літа ця  тема знову стає актуальною – де підзаробити студентам під час літніх канікул? Наскільки реально знайти тимчасову роботу молодим людям без жодного досвіду, на яких умовах і з якою зарплатою? Відповіді на ці запитання ми вирішили пошукати в приватних розмовах та оголошеннях.

   Скажемо відразу – вибір не надто великий, а найпопулярнішою є вакансія офіціантів. Більшість супермаркетів також із задоволенням беруть студентів  касирами, оскільки є постійна потреба у таких працівниках. Є й така пропозиція – ТОВ «КПП Центр» бере на роботу «приймальників товару» із заробітною платою близько 8 тисяч гривень. «Я навчаюсь на третьому курсі факультету журналістики, – розповідає студентка Оля. – Намагалась знайти роботу за професією, але брати відмовлялися через те, що не маю досвіду, тому все закінчилось тим, що я пішла працювати нянею…».

   Щоб зорієнтуватися, на які вакансії та з якими умовами можуть розраховувати тернопільські студенти, ми звернулися до одного з найвідвідуваніших сайтів з пошуку роботи https://www.work.ua .Згідно із знайденою там інформацією, найбільше студентів потребують зараз у сфері обслуговування – представлено понад 200 вакансій, серед яких бариста, піца-майстер, офіціант, адміністратор хостелу, кур’єр тощо. Щодо зарплат, то, наприклад, продавцю у закладі швидкого харчування пропонують 6 тисяч гривень, а помічнику кухаря – 11 тисяч гривень. Варто зазначити, що більшість роботодавців цієї сфери готові взяти студентів без досвіду роботи. Також досить багато вакансій є  у сфері роздрібної торгівлі. Там потребують касирів у супермаркети та магазини, продавців-консультантів тощо. У більшості вакансій зазначається, що готові взяти студентів на літній сезон та без досвіду. Заробітна плата коливається від  5 до 12 тисяч гривень.

   Не можна не сказати й про IT-сферу, яка в останні роки набула неабиякої популярності серед студентів. Так на сайті з пошуку роботи пропонується близько 30 вакансій у сфері IT: спеціалісти з інформаційної підтримки клієнтів, системний адміністратор, програмісти з зарплатою від 6 тисяч гривень. От тільки в більшості  пропозицій у цій сфері обов’язковим є знання англійської або ж іншої іноземної мови. Також частина роботодавців шукає працівників лише з досвідом.

Марія Федорів

Фото з сайту https://nubip.edu.ua/

02.08.2021, 02:16
453 Переглядів