Якщо збираєтеся на одеські пляжі  

11.08.2021, 09:46
397 Переглядів

 Літо продовжується, попереду – оксамитовий сезон, тож тема пляжів залишається актуальною. Чимало тернополян обирають для відпочинку пляжі Одеси. Тож саме їх невеличкий огляд підготувала наша студентська кореспондентка з цього колоритного міста.

 Загальна площа штучних пляжів Одеси становить 200 тисяч квадратних метрів. Ця територія поділена на 88 ділянок, з яких 66 знаходяться в оренді, а ще 13 мають  статус муніципальних і перебувають на балансі КП «Узбережжя». Такі дані  повідомляє одеський сайт новин «Думская». Одним із найстаріших та найкращих пляжів є «Аркадія». Пляжний сезон тут триває від середини травня до початку вересня. Там можна скористатись різними платними послугами: приміром, взяти напрокат шезлонги та парасолі, за лишити дітей під наглядом, розважитись на водних атракціонах. Є на території і рятувальна служба, медпункт та відділ поліції. «Аркадія» вважається одним із найцікавіших пляжів через велику кількість розваг, від атракціонів – до нічних клубів. Тож він користується великою популярністю, особливо серед молоді. Пляж переважно піщаний, однак є місця з крупною галькою. Загальний вхід безкоштовний, але є окремі платні зони із закритою територією, здебільшого ті, що знаходяться біля нічних клубів, наприклад, таких, як «Ібіца», «Ітака», «Портофіно» тощо. Є на території і житлові комплекси, в яких можна попередньо замовити квартиру на період відпочинку. Доїхати в Аркадію можна трамваєм №5, тролейбусами №5 і №13, та маршрутними таксі №115, №129, №168 та №198.

   Наступний з-поміж найпопулярніших – пляж «Отрада», відомий своєю канатною дорогою, що веде до самого узбережжя. Пляж легко впізнати за великим каменем із вибитим на ньому написом «Villa Otrada». Це узбережжя відрізняється від інших своїм сильним та досить холодним потоком води з підземної річки. Ще одна особливість «Отради» – яхтклуб, що організовує платні морські прогулянки на яхтах та катерах. Вхід на пляж теж безкоштовний, але там також є ділянки з платними послугами. На території «Отради» розташовується багато ресторанів, кафе та готелів, поряд – платна автостоянка. До самого пляжу громадський транспорт не їде, але до канатної дороги вас довезе трамвай №5.

  Ще один популярний пляж із безкоштовним входом – «Ланжерон». Особливо він сподобається тим, кому до вподоби не лише гарячий пісок, а й кам`яні плити, на яких вода суттєво відрізняється своєю чистотою. Тут також пропонують оренду шезлонгів, парасоль тощо. Відрізняється «Ланжерон» і зручними місцезнаходженням та під`їздом, наявністю автостоянки на території та довгою береговою лінією. Ще одна «родзинка» – дельфінарій «Немо», де можна незабутньо провести час. У «Немо» є готель з найліпшими умовами, басейнами, лазнями тощо, але ціни там досить високі. «Ланжерон» має вихід у парк Шевченка, звідки відкривається краєвид на морський порт Одеси. Доїхати до «Ланжерону» можна за допомогою маршрутного таксі №233, №203, №20, №193 та тролейбусів №2 та №3 до зупинки «Парк Шевченка».

   Окрім головних пляжів треба виділити ще два місця, де не так людно, пляжі ширші, а море набагато чистіше. Це два курортних селища Одеської області – Затока та Грибівка. З Одеси добиратися до них близько години, але воно того  варте. У Грибівці та Затоці є безліч баз відпочинку на будь-який смак, і там вам теж запропонують шезлонги, парасольки і чимало різноманітних розваг. Є в цих населених пунктах і безліч кафе, барів, караоке, клубів. Доїхати із Одеського залізничного вокзалу можна на маршрутних таксі «Одеса- Затока» та «Одеса- Грибівка». «У дитинстві батьки завжди возили мене відпочивати тільки на міські пляжі, так було зручніше і всі до цього звикли, – розповіла жителька Одеської області Наталія Гусаченко. – А зараз я навіть не пам`ятаю, коли останній раз повноцінно відпочивала на узбережжі в Одесі. Міські пляжі не люблю через велику кількість людей. Кожного літа засмагаю та купаюсь в морі лише на пляжах Затоки та Грибівки. У Грибівку люблю їздити на вихідні, туди ближче, а якщо збираємось компанією в Затоку, то винаймаємо на декілька днів будиночок на нашій улюбленій базі відпочинку».

 Єлизавета Осадчук

На фото – одеський пляж «Аркадія»

11.08.2021, 09:46
397 Переглядів