Завітайте до унікального музею-майстерні

18.08.2021, 14:07
991 Переглядів

Незабаром туристи та жителі  Теребовлі зможуть відвідати сучасний інтерактивний музей-майстерню, що є комунальним підприємством Теребовлянської міської ради.

   Візуальна особливість закладу – експозиція, що імітує дерево, яке пронизує всю будівлю від фундаменту і до даху (скульптуру створив місцевий майстер Олег Котик).  Виставкові зали першого поверху умовно поділені за часовою тематикою: «Теребовля кам’яна», «Теребовля княжа» і «Теребовля магдебурзька». Другий поверх – це велика експозиція дереворитів талановитого місцевого різьбяра Остапа Пасіки. В музеї-майстерні можна буде не лише дізнатися цікаві факти про історію міста та оглянути експозиції, а й взяти участь у численних майстер-класах, для яких відведені окремі приміщення. А ще тут можна відчути себе археологом і побувати на міні-розкопках.

   “В підвальному приміщені знаходиться майстерня, де проводять майстер-класи, – розповідає директор музею Ярослав Ярошевський. – В кінці навчального року тут щодня було по дві-три групи дітей. В нас можна повчитися відливати та розмальовувати гіпсові фігурки замків, виготовляти ляльки-мотанки, розпису на склі та порцеляні, випалюванню по дереву. Ще є гончарне коло, та поки що не маємо спеціаліста, який зможе проводити такі майстер-класи”.

  Унікальність музею відзначило на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук Державне агентство розвитку туризму України – https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=349057593387774&id=104941707799365. Там згадано і про важливість діджиталізації експозицій. Адже про представлені речі можна дізнатися не лише від екскурсовода, а й за допомогою QR-кодів, що вказані біля скляних вітрин. До слова, кошти на реконструкцію музею-майстерні отримані завдяки перемозі у грантових проектах програми “Добре” та Українського культурного фонду.

Марина Дашкевич

 На фото – експозиції Теребовлянського музею-майстерні та його

директор Ярослав Ярошевський

18.08.2021, 02:07
991 Переглядів