Журналіст Віталій Дерех загинув, захищаючи Україну

29.05.2022, 16:36
1085 Переглядів

Війна продовжує забирати найкращих…Вчора, 28 травня, в бою за Україну на Луганщині, в районі Попасної, загинув уродженець Тернополя, талановитий журналіст Віталій Дерех. Віталій народився 3 вересня 1987 року. Закінчив Галицький коледж імені В’ячеслава Чорновола, відтак працював журналістом газети «20 хвилин», де сповна проявився його талант і такі людські якості, як гострий розум та інтелект, щирість і доброта, неординарний погляд на речі і небайдужість до всього, що відбувається навколо, життєлюбство, креативність, сміливість.

   Був пластуном і справжнім патріотом. Під час Революції гідности відстоював майбутнє України в складі 15-ї сотні Самооборони Майдану. Відтак пішов добровольцем в батальйон «Айдар» ЗСУ. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня  — за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України та вірність військовій присязі. У 2016-2018 працював в Муніципальній варті Івано-Франківська, зокрема, рятувальником.

   З початком російського вторгнення в Україну в лютому 2022-го Віталій вступив до 1-ї окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна, з якою брав участь в боях під Києвом, а потім – на Луганщині. Керував розрахунком протитанкових засобів, з яким ліквідував не одну одиницю ворожої техніки та особового складу.

   Сьогодні стрічки тернопільських соцмереж повняться спогадами друзів, близьких та колег про те, якою чудовою і непересічною людиною був Віталій Дерех. Слова захоплення, вдячності і болю від непоправної втрати… «Дякуємо, що ти був у нашому житті!» – під таким заголовком вийшла стаття-спогад  на популярному сайті «20 хвилин», де Віталій працював довгий час.

   Тернопільський прес-клуб глибоко сумує через загибель колеги і висловлює найщиріші співчуття його рідним та близьким.

   Вічна слава і вічна пам’ять тобі, Герою!

 

29.05.2022, 04:36
1085 Переглядів