«Живопис – моя зброя»

29.05.2022, 19:42
468 Переглядів

У Тернополі відкрилася персональна виставка відомого українського художника Артема Андрейчука (Artem Kaffelman). Серія під назвою «Україна. Війна. 2022» складається із 13 картин, які написані різними стилями та техніками, але всі вони об’єднані вираженням почуття страху та болю.

   «Всі ці роботи ще не були показані публіці, тобто у Тернополі – це прем’єра, – розповідає менеджерка мистецького простору «Na пошті» Марічка Юрчак. – Місія нашого простору – представляти тернополянам та гостям міста різних сучасних українських митців. Артем Андрейчук ніколи раніше не експонувався у нас, відвідував Тернопіль лише як музикант у складі свого гурту (митець є співзасновником та бас-гітаристом інді-рок гурту Black Maloka-авт.). На жаль, йому не вдалось приїхати на відкриття, але впродовж трьох тижнів (поки триває виставка) він нас відвідає, щоб наживо поспілкуватися з тернополянами», – каже Марічка Юрчак.

   Сам Артем Андрейчук у анонсі до події зазначає: «Живопис – це моя зброя. Живопис – це той інструмент, яким я володію найкраще, яким я можу висвітлювати події війни. Наразі живопис – це та рівновага, яка допомагає мені триматись, жити далі, допомагати іншим». А ось як відгукуються про картини художника відвідувачі виставки. Олена Чепіль розповідає про свої враження зі сльозами на очах: «Мені і досі дуже важко усвідомити, що такі жахи відбуваються зараз у моїй країні. Коли дивлюся на ці картини, то згадую ті моторошні кадри новин з Бородянки, Бучі, Ірпеня та інших наших міст. Усі ці роботи ніби абстрактне відображення того, що відчувають зараз українці». «Я вважаю, що ця виставка є дуже важливою, – каже інша тернополянка, Дарина Магдій. – Мистецтво реагує на події в суспільстві. Зараз Росія  намагається не просто відібрати наші території, а знищити нашу історію та культуру, отже, ми маємо докладати усіх зусиль щоб їх зберегти. Від кожної з картин Артема Андрейчука «мороз» йде по шкірі…».

   Нагадаємо, що виставка розташована у креативному кластері Na пошті (вул. Коперника, 4) і триватиме до 15 червня. Вхід  – вільний.

Лілія Безух

 Фото авторки

 

 

29.05.2022, 07:42
468 Переглядів