З’явився перший в Україні інтерактивний лабіринт медіаграмотності

08.10.2022, 19:40
1220 Переглядів

На Контрактовій площі у Києві Міністерство культури та інформаційної політики України, разом з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), відкрили інтерактивний лабіринт «Не віррр – перевіррр» для підвищення рівня медіаграмотності.

«Сьогодні медіаграмотність тісно пов’язана з безпекою людини. В умовах війни уміння фільтрувати новини може врятувати комусь життя. Мета МКІП – навчити українців відрізняти правду від неправди й ідентифікувати фейки, а також не давати жодного шансу дезінформації», – цитує сайт міністерства Тараса Шевченка, заступника міністра культури та інформаційної політики України.

Лабіринт «Не віррр – перевіррр» – це перший в Україні проєкт, який розміщується в різних куточках України та підвищує рівень медіаграмотності відвідувачів. За допомогою реальних сценаріїв та завдань відвідувачі можуть отримати практичні знання та навички безпеки в інформаційному просторі. Всі, хто завітає до лабіринту можуть взаємодіяти з елементами. Наприклад, на одній з локацій глядач спочатку бачить на дошці лише твердження, а піднявши її догори — правильну відповідь, чи це судження, чи факт.

Кімнати лабіринту (тематичні блоки) сформульовані таким чином, аби допомогти учасникам здобути компетентність інформаційної та медійної грамотності та вдосконалити навички критичного сприйняття інформації, стійкості до зовнішніх і внутрішніх впливів та пропаганди, розпізнавати спроби маніпулювати інформацією та емоціями та відрізняти факти від суджень. Все це необхідно, аби бути добре поінформованими, вимогливими та активними громадянами, здатними протистояти маніпулятивній пропаганді та дезінформації, що своєю чергою сприятиме більш згуртованій та стійкій Україні.

Фото з сайту Міністерства культури та інформаційної політики України https://www.mkip.gov.ua/news/7850.html

08.10.2022, 07:40
1220 Переглядів