Порушення в день голосування були, але не критичні

23.07.2019, 13:40
8239 Переглядів

   Підсумкову прес-конференцію по спостереженню за перебігом дочасної виборчої кампанії до Верховної Ради України провели вчора у Тернопільському прес-клубі представники Громадянської мережі ОПОРА. Йшлося про ситуацію на території області в день голосування, 21 липня.

   Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка повідомила, що цього дня спостерігачі ОПОРИ слідкували за ходом голосування та підрахунком голосів виборців на дільницях, відповідно до статистичної вибірки, а також були присутніми на засіданнях окружних виборчих комісій області під час прийому протоколів про підрахунок голосів від дільничних виборчих комісій. Грубих та масових порушень законодавства, які б могли вплинути на результати голосування, спостерігачі не зафіксували, однак було виявлено цілу низку менш значимих порушень. Випадки, зокрема, стосувалися видачі бюлетеня виборцю, який пред’явив для його отримання документ не передбачений Законом, а також виправлення протоколів про підрахунок голосів виборців членами ДВК у приміщенні ОВК. «Ситуація, коли бюлетень видається особі, яка не пред’явила паспорт України, – це кримінальний злочин, який передбачає покарання для члена ДВК у вигляді позбавлення волі, – нагадала громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Тернопільській області Ольга Мазаєва . – І ми про це наголошували членам усіх дільничних комісій».
Частина порушень стосувалися підготовки приміщень для голосування. Для прикладу, ДВК села Беримівці (Зборівський район, округ №165) розмістила кабінки для голосування біля вікна, чим допустила можливість порушення таємниці голосування. На чотирьох виборчих дільницях у приміщенні для голосування ДВК не було інформаційних плакатів, на 17 виборчих дільницях була зафіксована недостатня кількість виборчих скриньок. Звертався спостерігач ОПОРИ в поліцію і з приводу дій, які містили ознаки складу злочину. На виборчій дільниці села Ілавче (Теребовлянський район, округ №166) він зафіксував, що член комісії видала бюлетень виборцю, який пред’явив для його отримання не паспорт, а документ, не передбачений законом. А під час перебування на засіданні ОВК №166, спостерігачка ОПОРИ зафіксувала, що члени однієї ДВК привезли протоколи про підрахунок голосів в незапакованих пакетах. Разом з цим спостерігачка двічі зверталася в поліцію з приводу того, що члени ДВК вносили чи виправляли відомості в протоколах підрахунку голосів у приміщенні окружної виборчої комісії. Мало місце і одне звернення до суду Тернопільський міськрайонний суд розглядав позов громадянина Степана Вив”юрки щодо бездіяльності дільничної виборчої комісії №611125 округу №163 (м. Тернопіль), однак суд прийняв рішення, яким відмовив у задоволені позивних вимог. Ольга Мазаєва також зупинилася на проблемах, пов’язаних з технічним забезпеченням виборчих дільниць. Так, приміром, частина приміщень для голосування були недоступні для людей з обмеженими можливостями у самостійному пересуванні через відсутність пандусів. Торкнулася вона і низки «прогалин у законодавстві», які наразі ускладнюють виборчий процес та вирішення проблем, що виникають в його ході.
Як повідомили представники ОПОРИ, в день голосування спостерігачі цієї мережі проводили паралельний підрахунок голосів в загальнодержавному виборчому окрузі. Їх результати демонструє інфограма на фото, а з детальнішою інформацією можна ознайомитись на офіційному сайті організації.

23.07.2019, 01:40
8239 Переглядів