Святослав Вакарчук: «Нам потрібні кіборги в політиці»

17.06.2019, 20:02
182 Переглядів

   У Тернопільському прес-клубі відбувся брифінг за участю лідера партії «Голос» Святослава Вакарчука та представників його команди. «Наш час прийшов, – розпочав свій виступ Вакарчук, – ми йдемо в політику всерйоз і надовго, тож нашим опонентам доведеться змиритися, що ми прийшли їх усунути, а ще краще – залишити деяких з них в історії. В повітрі пахне змінами. Це показали і президентські вибори, це відчувається і на зустрічах з людьми. Сьогодні парламент захопили олігархи, які керують ним і країною. Наше основне завдання – боротьба з олігархами. Закон має бути один для всіх, і з цього мають початися економічні й усі інші зміни, які цікавлять людей».    Розповідаючи про свою команду, очільник нової партії наголосив, що вона наймолодша серед політичних команд України ( середній вік – 37-38 років), разом з тим, за його словами, всі учасники є професіоналами своєї справи і вже чогось у житті досягли, а також знають, що треба робити у політиці. А пізніше додав, що такої кількості справжніх, якісних і незаангажованих юристів європейського рівня з досвідом роботи в міжнародних компаніях, як у «Голосу», немає більше в жодній партії, тож писати якісні і необхідні Україні закони є кому. Говорячи ж про партійні списки, Вакарчук зазначив, що вони ретельно перевірялися і безжально вичищалися.
Нагадаємо, що в мажоритарних округах Тернопільської області від “Голосу” боротимуться за мандати такі люди: керівник ГО “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” та співзасновник міжнародного музичного фестивалю “Файне місто” Максим Черкашин (округ № 163); громадська активістка з Підволочиська Віта Салко (№ 164); учасник бойових дій, ініціатор відродження кооперативного руху на Тернопільщині Василь Мартюк ( № 165); громадсько-політичний діяч та історик, відомий останнім часом як керівник обласного осередку «Української Галицької партії», Олег Вітвіцький ( округ № 166); мати-героїня, один із синів якої, розвідник батальйону «Айдар», загинув у 2014-му на Луганщині, міська голова Заліщиків Алла Квач. До речі, говорячи про Аллу Квач, Святослав Вакарчук підкреслив, що її присутність в команді є для нього великою честю. «Саме такі люди, які мають принципи і залізний характер, і які йдуть вперед, не помічаючи перешкод і впевнено долаючи труднощі , здатні докорінно змінити українську політику, і саме такі потрібні зараз в українському парламенті, – сказав лідер «Голосу». – І коли говорять про кіборгів, то це не тільки такі люди, як справжній кіборг і теж член нашої команди Андрій Шараскін, який захищав до останнього Донецький аеропорт, а й такі, як пані Алла. Нам потрібні кіборги в політиці! І тому «Голос» – це не просто зміни, це усвідомлені зміни. І це люди, які мають нові якісні знання та принципи, які вони готові відстоювати до кінця. І я щасливий, що в нас в команді є саме такі люди. Зокрема, і ті, хто просто вражає своїми здобутками на локальному рівні , тож просто повинні йти у велику політику».
Окрім мажоритарників, на брифінгу разом з Святославом Вакарчуком були присутні і кілька осіб з партійного виборчого списку. Це вже згаданий Андрій Шараскін (кіборг «Богема»), що йде під 20-м номером; антикорупційна активістка, донедавна членкиня правління «Центру протидії корупції» та екс-секретар Ради громадського контролю НАБУ Олександра Устінова – №5; теж активний борець з корупцією, екс-керівник Transparency International України Ярослав Юрчишин –№ 7; і, нарешті, наш земляк, відомий шоумен і волонтер Сергій Притула – №30.
Перше запитання від журналістів було дошкульним. Проводилася паралель між безкоштовним концертом «Океану Ельзи» на тернопільському Театральному майдані, що розпочинався відразу після брифінгу, та роздачею деякими кандидатами перед виборами безкоштовної гречки. На це Святослав Вакарчук відповів: «Якщо з тієї миті, коли група «Океан Ельзи» вийде на сцену, і до тієї, коли вона її залишить, хтось почує хоч слово передвиборчої агітації або побачить хоч натяк на символіку партії «Голос», то я готовий вибачитися і відповісти за законом, тому що це буде порушенням закону… З самого початку, коли з’явилася ідея проводити такі концерти, я погодився, але зразу сказав, що на них не буде ні агітації, ні партійної символіки. Колись за часів Януковича був великий скандал, бо ми відмовилися вийти на сцену, над якою побачили напис «За підтримки Партії регіонів». І якби зараз я побачив над сценою банер з партією «Голос», я б так само наполягав зірвати, тому що «Океан Ельзи» не виступає під політичними брендами. Але якщо нас хочуть послухати люди, то чому ні? І порівнювати це з гречкою – це просто дешева маніпуляція».
Відповідь Вакарчука доповнив Сергій Притула: «Давайте відрізняти зерно від полови. Я можу провести чіткі паралелі з гречкою і безкоштовними концертами, коли, наприклад, якийсь політик – назвемо його Зеник – йде на вибори й роздає адресні запрошення для певних груп людей, певних прошарків населення, які за гроші не можуть потрапити на концерт цього політика-шоумена. Схема «Голосу» зовсім інша. У нас є сцена, і на ній відбувається невеличка, на 15-20 хвилин, агітпрограма, де ми оголошуємо список своїх мажоритарників, посилаємо якісь меседжі людям. А після цього відбувається концерт, на який ніхто не роздає запрошень, щоб хтось себе відчув винагородженим більше за інших. Приходять всі, хто хоче, прихильники будь-якої політичної партії. І під час концертів гурту «Океан Ельзи» політичної агітації немає!».
На запитання щодо реєстрації партійного списку журналісти почули, що всі необхідні документи здані, тож вона має відбутися буквально найближчими днями. А у відповідь на запитання, чи залишить він заради політики сцену, бо ж як, мовляв, поєднуватиме ці дві речі, Вакарчук сказав наступне: «Українським політикам дуже бракує справжності, автентичності. Навіть ті, хто виглядає по-новому, вони не автентичні, бо постійно пробують бути кимось, а не тими, ким вони є насправді. Я ж ніколи в житті не буду прикидатися чи грати якусь роль. Славко Вакарчук, який вдягнув краватку і залишив музику – в таке ви самі не повірите, бо це неможливо. Я збираюся бути автентичною людиною. І тому всім кажу, що музика – це моя енергія, це те, що живить мою душу, і дає мені сили робити зміни в політиці. Тому музику я кидати не збираюся, і, слава Богу, законодавство дозволяє цього не робити. Водночас я збираюся розвивати партію, і невідомо, на якому посту опинюся після виборів, тому пріоритетом для мене буде політична діяльність. Але чому мені при цьому не написати і не записати у вільний час нові пісні, чи не дати кілька красивих концертів, поки я можу це робити, а люди хочуть слухати? Чому ні?».
«Мене теж про таке запитують, – додав Сергій Притула. – В Законі про діяльність народного депутата чітко прописано, чим можна і чим не можна займатися. То, звичайно, якщо ти займаєшся підприємницькою діяльністю, то мусиш вийти з цих структур. Але творчі моменти, те, чим ми з Славком займаємося, не заборонені. До того ж якщо ми йдемо в парламент самостійно, без підтримки олігархів та інших грошових мішків, то дозвольте нам залишатися фінансово незалежними».

Довідково
   Партія «Голос» заснована співаком і музикантом, лідером широковідомого гурту «Океан Ельзи» Святославом Вакарчуком лише в середині травня цього року, проте її рейтинги стрімко зростають. Так, за результатами опитування громадської думки, що їх оприлюднив 10 червня Київський міжнародний інститут соціології, вона опинилася у першій п’ятірці партій ( разом із «Слугою народу», «Опозиційною платформою – «За життя», «Європейською солідарністю» та Всеукраїнським об’єднанням «Батьківщина»). Серед тих, хто вже визначився і голосуватиме, за «Голос» наразі готові віддати свої голоси 5,6% виборців.
   «Голос» позиціонує себе, як проєвропейську партію, учасників якої об’єднують передусім загальні принципи і цінності, а не ідеологія. Задекларована нею мета – «Повернути людину в центр держави», для чого пропонується детальний план реформ. Ознайомитися з ним і прочитати програму партії можна тут – https://goloszmin.org/program.

17.06.2019, 08:02
182 Переглядів