«Крав мага» допомагає жінкам захищатися

Віднедавна у Тернополі, у спортзалі школи №2, щосуботи проходять тренування клубу жіночої самооборони «Крав Мага» ( у перекладі з івриту означає «контактний бій»). Інструктор Михайло Собчак допомагає усім бажаючим освоїти психологічні та фізичні прийоми самозахисту. Крав мага – військова система рукопашного бою, розроблена в Ізраїлі і призначена для швидкого вивчення та дієвого використання. Спочатку  використовувалась лише спецслужбами та військовими, а згодом сформувалася як бойове мистецтво і поширилась у цивільному житті.

«Ідея створення такого клубу жіночої самооборони виникла у нас в серпні 2017 року,і  вже у вересні ми почали заняття у Києві, а згодом у Львові, – розповідає співзасновниця громадської організації «Грона ініціатив» Оксана Кузьменко. –Спонукало до початку такої діяльності те, що жінки у нашій країні незахищені, і не можуть за себе постояти, якщо поряд немає чоловіка або патрульної поліції. Заняття із крав маги допомагають жінкам бути впевненими у собі та вміти протидіяти нападнику. До речі, з жінками працюють лише сертифіковані тренери».

На заняттях із крав маги жінкам допомагають не лише вивчити  основи бойових ударних технік, а й навчають, як вже одним своїм видом дати зрозуміти нападнику, що краще їх не чіпати. «Вже після перших занять я відчуваю впевненість у собі і розумію, що зможу захистити себе, – ділиться враженнями одна з учасниць клубу жіночої самооборони Аліна Крашівська. – А ще ці заняття додають позитивних емоцій та заряджають енергією. І вважаю, що це не просто якесь хобі, а необхідність для кожної жінки».

   Проведенню занять із крав маги в Тернополі сприяють громадська організація «Кінохвиля» та Федерація Крав Мага Україна.

Ірина Ковальчик , слухачка «Школи сучасної журналістики»

На фото – під час занять

Фото автора

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua