Звіт діяльності 2017

10.02.2020, 17:36
19901 Переглядів

Протягом 2017 року «Тернопільський прес-клуб» працював за такими головними напрямками.

Сприяння проведенню основних державних реформ

З лютого за підтримки “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), здійснювався проект «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності». Для представників редакцій 5-ти регіонів України проведено тренінги на тему: «Юридична та правова допомога в процесі роздержавлення друкованих комунальних ЗМІ», «Економіка реформованих друкованих ЗМІ: проблеми, ризики, можливості», «Налагодження ефективної роботи рекламної служби як запорука фінансової незалежності та економічної стабільності ЗМІ», «Сучасна місцева газета – якою їй бути»

В травні Тернопільський прес-клуб підготував до друку і випустив брошуру «Районки стають незалежними» – збірник проектів документів, юридичних консультацій та інших корисних порад для учасників процесу роздержавлення.

Впродовж року на сайті Тернопільського прес-клубу, прес-клубів-партнерів та в інших ЗМІ 5-ти регіонів акумулювалася та поширювалася вся можлива інформація стосовно процесу роздержавлення друкованих ЗМІ в Україні. Було підготовано та поширено  більше десятка  власних статей на цю тему.

З жовтня розпочався новий етап проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності»,  що охопив вже 11 регіонів України.

Впродовж листопада-грудня  проведено три кущових тренінги «Проблемні питання реформування державних і комунальних ЗМІ»  для редакторів комунальних ЗМІ 11-ти областей .

Освіта та підвищення професійної майстерності

В березні спільно з Ужгородським прес-клубом  організовано тренінг для журналістів та редакторів інтернет-ЗМІ західних областей України «Особливості фото-контенту для он-лайн ЗМІ та соціальних медіа».

В червні спільно з Ужгородським прес-клубом організовано тренінг для журналістів і редакторів інтернет-ЗМІ західних областей України «Як створити відео, яке захочуть побачити мільйони».

25 липня – презентація  “Ґендерної абетки для українських медіа” , підготованої Волинським прес-клубом спільно з експертами.

В серпні  за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні розпочато реалізацію нового проекту “Регіональна школа сучасної журналістики як фактор необхідних змін у відповідь на нові професійні виклики”. Наразі для слухачів вже проведено 12 занять з місцевими тренерами та два тренінги  – «Професійні стандарти та етика журналістики кризового суспільства» та «Можливості протидії пропаганді за умов гібридної війни».

7 серпня – неформальне спілкування з німецьким медіа-експертом( Клеменс Шелль (Clemens Schöll), член Німецької асоціації журналістів та журналістської мережі “N-ost”) на тему «Журналістика в Україні: шанси й виклики».

У вересні – тренінг для журналістів на тему “Як аналізувати місцевий бюджет”.

У жовтні – аналогічний тренінг для депутатів і громадських активістів, організований Експертно-аналітичною групою «Акцент».  А також  –  медіа-зустріч “Лайфхак для журналіста: як ефективно використовувати час та інформацію”.

В листопаді для журналістів та громадських активістів проведено тренінг щодо  поглибленого аналізу  електронних декларацій, організований громадським рухом ЧЕСНО.

Дискусії та обговорення задля вирішення проблем місцевої громади

23 січня – презентація стратегії розвитку Почаївської  територіальної об`єднаної громади, яка першою в області розробила довгостроковий план своєї діяльності (громадська організація «Гуртом!»).

31 січня – круглий стіл для журналістів, представників влади та громадськості “Основні проблеми Тернополя: питання-відповіді” (Центр громадського контролю «ДІЙ!» ).

15 лютого – дискусія щодо Генерального плану міста та проблем містобудування (Центр громадського контролю «ДІЙ!» ).

21 березня – презентація результатів дослідження «Індекс демократичного розвитку областей України – 2016», що стосуються Тернопільської області ( ГО «Дослідницький центр соціальних технологій»).

24 березня – круглий стіл «Екологічні проблеми Тернополя» (Центр громадського контролю «ДІЙ!» ).

21 квітня – круглий стіл «Тернопільським школам та садкам потрібні кардинальні зміни»  (Центр громадського контролю «ДІЙ!» ).

30 червня – регіональний форум за участі громадських активістів, політичних експертів, журналістів, представників місцевої влади та органів самоврядування, на якому вони шукали найбільш ефективні методи взаємодії задля розвитку своїх громад, міст та країни в цілому.

31 липня – круглий стіл на тему «Екологічні, медичні та соціально-економічні аспекти переобладнання комунальних котелень Тернополя на спалювання торфу» (обласне представництво Всеукраїнської громадської організації «Зелений Тризуб»).

8 серпня – круглий стіл на тему «Прозорість влади: новітні рішення на основі відкритих даних» Чи відповідає відкритість інформації терміну “відкриті дані”? (Центр громадського контролю “ДІЙ!”).

21 вересня – презентація Інтерактивної карти комунального майна Тернополя

(Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі спільно з  міською радою та компанією MagneticOne Municipal Technologies).

4 жовтня – «Наскільки відкриті  органи влади Тернопільщини» – представлення результатів моніторингу центру «Ейдос» і Центру демократії та верховенства права у рамках платформи «Омбудсмен+».

21 листопада – прес-конференція на тему “Роль громадських ініціатив у розвитку об’єднаних громад”.

13 грудня – прес-конференція за результатами аналізу міського бюджету на 2018 рік ( Центр громадського контролю “ДІЙ!” в Тернополі спільно з ГО “Експертно-аналітична група “Акцент” в рамках Коаліції ГО “Тернопільський Центр Реформ”).

Дискусії та обговорення злободенних загальносуспільних проблем

 13 березня – круглий стіл “Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема у Тернопільській області” ( ГО “Відродження нації” спільно з відділом у справах сім’ї та молоді Тернопільської обласної державної адміністрації).

17 березня – круглий стіл на тему «Сучасні виклики медіа – погляд журналістів регіональних ЗМІ» ( за участю журналістів Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Одеської, Сумської, Тернопільської, Харківської та Херсонської областей в рамках проекту Харківського прес-клубу).

18  травня – круглий стіл «Насильство в сім’ї: шляхи допомоги» (за участю представників поліції, соціальних служб, громадських активістів і медіа).

18 травня – публічна дискусія «#ВиборчаРеформаChallenge» (Громадянська мережа ОПОРА спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES).

8 червня –  відкрита дискусія: «Як громади, влада, експерти та медіа разом можуть навести порядок: кейс землі» (Український кризовий медіа-центр).

30 червня – прес-конференція на тему: «Впровадження національного механізму взаємодії з протидії торгівлі людьми у Тернопільській області».

10 жовтня – презентація рейтингу прозорості українських міст (українське відділення глобальної мережі Transparency International  ).

20 жовтня – прес-конференція, присвячена проблемам дітей, які постраждали від торгівлі людьми ( громадська організація «ТМЖК «Відродження нації»).

14 грудня – дискусія на тему «Медіа і корупція. Корупція як загроза національній безпеці України» (Тернопільський Медіа Центр).

14 грудня – перша у Тернополі Медіа-кав’ярня з питань гендерної чутливості тернопільських медіа (у партнерстві з Волинським прес-клубом)

10.02.2020, 05:36
19901 Переглядів