Прес-Клуб

Історія створення «Тернопільського прес-клубу»

«Тернопільський прес-клуб» розпочав свою діяльність у рамках всеукраїнського проекту «Українська освітня програма ринкових реформ» в квітні 2003-го, і 10 грудня того ж року був зареєстрований як громадська неприбуткова організація. На сьогодні загальна кількість її членів – 100. Співзасновники – Анжела Кардинал, Тетяна Тарасенко, Світлана Мичко.

  Наша діяльність

Тернопільський прес-клуб є одним із співзасновників і дійсним членом Мережі проєвропейських організацій України. Основні напрямки його діяльності – всебічне сприяння роботі та підвищенню професійної майстерності працівників ЗМІ; допомога в оволодінні сучасними знаннями майбутнім журналістам; організація обговорень та дискусій на злободенні для місцевої громади та всього українського суспільства теми з метою пошуку оптимальних шляхів вирішення проблем; різнопланова співпраця з іншими громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування і державної влади,  налагодження конструктивного діалогу між ними задля проведення демократичних реформ.

За час своєї роботи  ( починаючи з 2003-го року)  Тернопільський прес-клуб реалізував за підтримки різних інституцій кілька десятків різних проектів, спрямованих на вирішення важливих суспільних проблем. Серед них, зокрема, наступні:

 – Проект «Назустріч європейському майбутньому через об’єктивну інформацію», в результаті якого при Тернопільській науковій універсальній бібліотеці був створений постійно діючий Центр європейської інформації.

  – Проект «Сприяння прозорості президентських виборів та інформуванню тернопільських виборців через діяльність незалежного «Тернопільського дискусійного центру «Свідомий вибір-2010».

  – Проект «Наближення інформаційної журналістики Тернопільщини до європейських стандартів через підвищення професійності та фаховості репортерів радіо та телебачення».

 – Проекту «Незалежний багатофункціональний прес-центр, як важливий фактор забезпечення об`єктивного  висвітлення та законності ходу виборів у Тернопільському регіоні».

–  Проект «Школа новітніх регіональних медіа на базі незалежного Тернопільського прес-клубу як інструмент демократизації українського суспільства».

–  Проект «Незалежний інформаційно-просвітницький центр для сприяння проведенню демократичних виборів Президента України в особливих суспільно-політичних умовах”.

 – Проект  «Тернопільський Незалежний прес-центр на базі Тернопільського прес-клубу «Парламентські вибори 2014»

 – Проект “Прес-клуби об’єднують Україну (Тернопіль-Суми-Херсон)”.

 – Проект “Студії  сучасної журналістики Тернопільського прес-клубу як інструмент підвищення професійних стандартів у надзвичайній суспільно-політичній ситуації”.

 – Проект «Комплексна підтримка комунальних ЗМІ в ході їх роздержавлення».

 – Проект «Створення на базі Тернопільського прес-клубу комунікаційного майданчика для покращення адаптації та соціалізації внутрішньо переміщених осіб в місцевих громадах” .

Проект «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа) (проект охоплює 11 областей)

– Проект «П’ята регіональна школа сучасної журналістики» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. 2017 рік

– Проект  Шоста регіональна школа мультимедійної та тележурналістики за підтримки «Медійної програми в Україні» 2019 рік

– Проект  «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. 2019-2021 рік

– Проект  VII регіональна школа сучасної журналістики за підтримки «Медійної програми в Україні» 2019 -2020 рік

– VIII регіональна школа сучасної журналістики за підтримки «Медійної програми в Україні» 2021 рік

– Лютий 2020 року «Медіа про медійників» – такий власний  проект започатковує Тернопільський прес-клуб Які вони, журналісти? Чому обрали цю професію? На що сподівалися і чи виправдалися ці сподівання?  Про що мріють і чим  захоплюються, окрім щоденного висвітлення новин?  Про це та інше – під час творчих зустрічей у Тернопільському прес-клубі.

Треба також зазначити, що під час виборів усіх рівнів, від місцевих до президентських, Тернопільський прес-клуб за власною ініціативою та власними силами проводить «День виборів». Це цілодобовий захід, спрямований на оперативне отримання журналістами максимальної об’єктивної інформації про перебіг виборчих перегонів з усіх основних джерел.