Реалізація Стратегії розвитку Почаївської ОТГ: проблеми та успіхи

Про це  йшла мова на засіданні Тернопільського прес-клубу, під час якого представники громадської організації «Гуртом!» розповіли, чим відзначився перший рік втілення Стратегії розвитку, які складнощі виникали при виконанні поставлених завдань та про досягнуті успіхи. Саме ця організація реалізувала проект «Експертна підтримка впровадження Стратегії розвитку Почаївської об`єднаної громади».

Однією із найбільш серйозних проблем для керівництва новоствореної об’єднаної громади, як зазначив Ігор Ковалик, керівник ГО «Гуртом!»,  є брак кадрів відповідної кваліфікації для того, щоб давати відповіді на нові виклики. «І їх неможливо знайти в іншому місці, ніж у середовищі самої громади. А якщо врахувати, що сама організація провінційного життя «виштовхує» перспективну молодь з таких громад, то ця проблема набуває ознак патової ситуації. Саме тому пріоритетом першого етапу виконання Почаївської стратегії є розвиток людського і соціального капіталу громади. У 2017 році Почаївська міська рада почала впроваджувати конкурс проектів «Бюджет громадських ініціатив» – новий для себе інструмент взаємодії влади і громади. На практиці виявилося, що це зовсім не проста справа, – наголосив Ігор Ковалик. – Пілотний конкурс громадських проектів виявив цілий ряд «вузьких місць»  – як мотивувати громадян до участі в конкурсі, як налагодити взаємодію між міського радою (фінансування проектів і контроль) та місцевою громадською організацією «Почаївська група» (організація конкурсу та інформаційний супровід), де знайти компетентних експертів для оцінювання поданих на конкурс проектів тощо. Але найбільш проблемним виявилося питання забезпечення вчасного фінансування проектів-переможців, через що деякі з громадських проектів так і не були виконані».

Водночас,  керівництво Почаївської громади спільно з експертами ГО «Гуртом!» відвели багато часу «роботі над помилками» і щодо організації конкурсу проектів «Бюджет громадських ініціатив» в 2017 році, і щодо виконання інших завдань першого етапу Стратегії. Стало очевидним, що вирішення нагальних завдань, проблем, які накопичувалися в громаді роками, та нескінчений потік поточних справ в роботі міської ради та її виконкому об’єктивно відтісняють на другий план стратегічні цілі.

У підсумку, керівництвом Почаївської об’єднаної територіальної громади було зроблено принциповий висновок про необхідність створення окремого підрозділу в структурі Почаївської міської ради, яке на постійній основі буде відповідати за втілення стратегічних завдань, – на цьому акцентував увагу журналістів експерт ГО «Гуртом!» Сергій Хлєбас. «Відділ з управління проектами та програмами соціально-економічного розвитку Почаївської міської ради буде займатися організацією виконання стратегічних та поточних програм соціально-економічного та культурного розвитку Почаївської громади. Зокрема, новий підрозділ буде відповідати за підготовку та проведення конкурсів, що проводяться з використанням коштів бюджетів всіх рівнів, у тому числі конкурсів проектів громадських ініціатив та інвестиційних проектів», – зазначив експерт.

Спроможність новостворюваних об’єднаних громад до ефективного економічного розвитку залежить від тих кроків, які будуть зроблені місцевою владою на початках. Сергій Хлєбас провів таку аналогію:  тільки невелика частка людей, які починають власний бізнес, стають зрештою успішними підприємцями;  далеко не кожне новостворене ОСББ в подальшому стає спроможним до ефективного управління багатоквартирним будинком. Тому, оцінюючи рішення Почаївського міського голови Василя Бойка про створення відділу з управління проектами та програмами соціально-економічного розвитку, експерти ГО «Гуртом!» розглядають його як вкрай необхідну і своєчасну інвестицію Почаївської міської ради в майбутнє процвітання громади.

Проект «Експертна підтримка впровадження Стратегії розвитку Почаївської об`єднаної громади» реалізовано за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua