Рішення судів щодо «Подільського слова» не виконані досі

Продовжуємо прослідковувати ситуацію, яка склалася навколо газети «Подільське слово» (Тернопільський район). Коротко нагадаємо читачам, що минуло вже майже півтора року, відколи  рішенням Тернопільської районної ради  було незаконно, з грубими порушеннями – в тому числі і Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» – звільнено головного редактора видання Ганну Макух. І не зважаючи на те, що ще 20 березня минулого року Тернопільський міськрайонний суд визнав це рішення незаконним і скасував його з постановою про негайне поновлення її на посаді ( потім цей  вердикт був підтверджений і Апеляційним судом Тернопільської області, куди зверталася Тернопільська райрада) справедливість досі не відновлено.

   Як ми вже повідомляли у вересні, виконавча служба зупинила виконавче провадження після отримання заяви від голови Тернопільської районної ради Андрія Галайка, в якій він стверджував, що очолювана ним рада начебто не має повноважень для поновлення Ганни Макух на посаді, бо, мовляв, вже не є засновником газети. Звернулася Тернопільська районна рада і до суду – з проханням замінити сторону виконавчого провадження, коротше кажучи, перекласти всю відповідальність за свої попередні незаконні дії на саму редакцію, точніше – на Комунальне підприємство «Редакція газети Тернопільської районної ради і Тернопільської районної державної адміністрації «Подільське слово»….

   Чергове судове засідання у справі відбулося у Тернопільському міськрайонному суді Тернопільської області 20 грудня ( до речі, ні представники райради, ні представники редакції на нього чомусь не з’явилися). Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов  до висновку, що Тернопільською районною радою не доведено вибуття з виконавчого провадження. Зокрема, заявником не було представлено  Статуту КП «Редакція газети Тернопільської районної ради і Тернопільської районної державної адміністраціі «Подільське слово» Тернопільської області», чи будь-яких інших документів на підтвердження вибуття з виконавчого провадження та заміни правонаступником. Відтак суд прийняв рішення про відмову Тернопільській районній раді в задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження. Отже, вона таки повинна відповісти перед Законом – поновити Ганну Макух на посаді і виплатити їй всі належні грошові компенсації. Інакше настане вже кримінальна відповідальність.

 

 

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua