Знайомтесь: «ЛюКаРа»!

З Катериною Гургач я познайомилась випадково.  Навесні вона привезла свій колектив із незвичайною назвою «ЛюКаРа» з Чорткова в тернопільський палац культури «Березіль» на обласний семінар з хореографії. Їхня постановка акробатично-хореографічної композиції «Історія про Тарзана від Тімона та Пумби» викликала бурхливі овації глядачів. Тож захотілось поспілкуватись з керівником колективу Катериною Гургач та дізнатись більше і про колектив, і про неї саму.

   – Катерино, чому саме акробатика та хореографія?

   – Оскільки з дитинства я захоплювалась танцями, то вчитись вирішила на хореографа. Відразу після закінчення Теребовлянського вищого училища культури почала працювати репетитором-хореографом під керівництвом чудового майстра танцю Марини Анатоліївни Євсюкової, яка й дала мені основу та поштовх до створення колективу. Першу групу дітей, яким на той час було по 3-4 роки, я набрала в березні 2014-го, з ними працюю і зараз. А танцювально-акробатичну студію «ЛюКаРа», керівником якої я є, було створено в грудні 2015-го.Ми працюємо в таких напрямках, як гімнастика-акробатика, контемп, класична та сучасна хореографія, східні танці, повітряна гімнастика на полотнах та PoleDance.

   – Звідки така незвичайна назва?

   – Ця назва має родинний зміст, і не тільки. «Лю»- це від маминого імені Людмила, бо саме мама є моїм«штовхачем» та ідейним натхненником у творчості. А ще це від слова «любов». «Ка» – це початок мого власного імені. А «Ра» – перший склад родинного прізвища Радко. Також, як відомо, Ра – це  Бог Сонця в древньоєгипетській міфології. До того ж в перекладі з грецької «люкара» означає світло.

   – А де ви черпаєте ідеї для постановок?

   – За основу своїх постановок я беру мультфільми, оскільки працюю з дітьми, то вважаю, що й танець повинен бути дитячим. Постановка «Історії про Тарзана від Тімона та Пумби» була створена після перегляду мультфільму «Тарзан-2». За основу сценарію взяті слова з цього мультфільму. А теперішній виклад постановки був редагований нашою землячкою, письменницею Раїсою Обшарською, з використанням її віршів і новою назвою «Таємничі Джунглі».

 – Чи брав вже ваш колектив участь у якихось фестивалях чи конкурсах?

-Так, звичайно, ми неодноразово брали участь у різних конкурсах та фестивалях у Тернополі, Львові, Києві та інших містах, і займали там призові місця. А зараз ось готуємось до поїздки за кордон, в Чорногорію.

Спілкувалась Юлія Орлова, слухачка «Школи сучасної журналістики»

Фото  з архіву Катерини Гургач

Loading...
Використання матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється тільки за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на www.pressclub.te.ua