Дружина Героя Андрія Юркевича – Христина: «Герой – це та людина, яка віддала життя за ближнього. Таким був мій чоловік»

17.04.2015, 20:08
27 Переглядів

До 33-річчя, загиблого восени минулого року на Луганщині Героя Андрія Юркевича, перевидано його книгу «Моя революція», яка вперше побачила світ у листопаді минулого року накладом всього у 100 примірників. А нині у Тернопільському прес-клубі було представлене її перевидання  – 2500 примірників. Ця книга – розповіді Андрія, його власні бачення, переживання подій, які відбувалися на Майдані Незалежності у Києві під час Революції Гідності, про те, що відбувалося у страшні дні 18-20 лютого, коли проти мирних протестувальників тодішня влада застосувала зброю.Тоді він вижив, під кулями виносячи поранених та уже мертвих. Саме тому цю книгу, яка була завершена наприкінці травня 2014 року, Андрій присвятив «як тим героям, які не повернулися додому, так і тим, хто залишився живим і загартував свій дух для подальшої боротьби».

Він загартував свій дух, і уже у червні пішов бійцем добровольчого батальйону «Айдар» захищати та боронити незалежність нашої держави. 5 вересня 2014 року «Грізлі» (таким був позивний Андрія) загинув.

Книжку він видати не встиг. Це зробила його дружина Христина. «Він писав хронологію подій та власні переживання. Він писав те, що тоді відбувалося у середмісті Києва, і дуже прагнув закінчити цю розповідь, бо, говорив, що не зможе собі простити, коли цього не зробить. Писав ночами. Назва «Моя революція» – це його. У тексті ні я, ні видавці  нічого не змінювали», – каже Христина.

Жінка передала частину накладу бібліотекам Тернополя, у навчальні заклади міста. Частину накладу також хоче  передати мешканцям Сходу держави у рамках акції «Українську книгу – Донбасу!».  «Про те, що відбувалося у час відродження українського духу, у час захисту нашої держави повинно знати як наше покоління, так і нащадки. Герой – це та людина, яка віддала життя за ближнього. Таким був мій чоловік. Та йдеться  не лише про нього, а про усіх Героїв, які загинули на Майдані, усіх, хто пішов на схід боронити нашу землю від ворога».

Тернопільські видавці, представники книгарень,  які були присутні на засіданні Тернопільського прес-клубу,  зазначили, що зроблять усе можливе, аби ця книга знайшла свого читача.

Андрій планував та не встиг написати книгу «Моя війна», сказала Христина.

Він її уже написав своїм подвигом, своєю боротьбою…

Завтра, 18 квітня, Андрію Юркевичу виповнилося б 33 роки. Згадаймо його і помолімося за його світлу душу.

17.04.2015, 08:08
27 Переглядів