Жінки і вибори. Гендерний аналіз списків до Тернопільських міської та обласної рад

12.10.2015, 11:04
357 Переглядів

Загалом, картина на Тернопільщині не з гірших – більшість політичних сил, які  балотуватимуться до міської та обласної рад,  витримали рекомендації  щодо наявності у списках  30% кандидатів у депутати жіночої статі задля дотримання гендерної рівності.  Простий ананіз зареєстрованих списків показує –  найбільше жінок у кандидатство до міської ради запропонували “Солідарність правих сил” (64%),  “Сила людей” (52%), “Республіка” та “Добрий самарянин” (43%), Українська галицька партія (41%). Понад 35% жінок є у списках партії “Самопоміч”.

Аутсайдерами щодо дотримання гендерних нюансів при висуванні кандидатів у депутати до міської  ради є партія  “Патріот”  (16%) та президентський блок “Солідарність” – 16,7%.

Усі решта політичних сил – “Батьківщина”, “Воля”, Громадянська позиція”, “Народний контроль”!, “Народний рух України”!, “Нові обличчя”, Радикальна партія, “Свобода”,  “Соціально-християнська партія”, “УКРОП” –  дотрималися вимог.

Нагадаємо, потрапити до міської ради планує 18 політичних сил.

Із 12 політичних сил, які  братимуть участь у виборчих перегонах до обласної ради,  четверо включили у списки найменше жінок – Радикальна партія (10,6%),  президентська “Солідарність” (12,3%) та “УКРОП” – близько 19%,  “Добрий самарянин” -22%.

 Водночас, три партії  найбільше довірили жінкам  – “Народний конроль” та “Соціалісти” – 40%, “Самопоміч” – майже 36%.

Списки кандидатів  від партій “Батьківщина”, “Українська гадицька партія”,”Громадянська позиція”,”Народний рух України”, “Свобода” відповідають рекомендаціям законодавства.

12.10.2015, 11:04
357 Переглядів