Ситуація з Регіональним офісом водних ресурсів Тернопільщини не зовсім така, як описав громадський активіст

08.02.2020, 19:32
919 Переглядів

Голова ГО «Екоальянс» Олександр Філь на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що в області знищують державну структуру Регіональний офіс водних ресурсів (РОВР у Тернопільській області). У своєму пості він навів декілька кричущих фактів. Наскільки вони відповідають дійсності,  перевіряли фактчекери.

 ЗАЯВА 1. «Призначено без погодження з ОДА в.о. керівника п. Капусту».

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТАЦІЯ:

Щоб перевірити  викладені у пості Олександра Філя дані, ми надіслали офіційний запит у РОВР у Тернопільській області. У відповіді на запит йдеться, що нового очільника Офісу водних ресурсів на Тернопільщині Тараса Капусту було призначено на посаду 30 січня наказом Державного агентства водних ресурсів. Щодо заяви про те, що призначення не було погоджено із облдержадміністрацією, то тут активіст вдається до маніпуляції, адже, згідно із «Положенням про Державне агентство водних ресурсів України», призначення на посади регіональних очільників належить до обов’язків голови Держводагентства. Про погодження із кимось там не йдеться.

ЗАЯВА 2. «Після призначення у той же день був звільнений кращий працівник галузі п. Вівчарук».

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТАЦІЯ:

У відповіді на запит у РОВР у Тернопільській області нам повідомили, що заступник начальника Ярослав Вівчарук був звільнений з роботи за власним бажанням 22 січня 2020 року.

ЗАЯВА 3. «Зараз готується скорочення 50 % працівників галузі області – 200 чол.».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА / ФАКТИЧНА ПОМИЛКА/ МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТАЦІЯ:

У даній заяві правдою є лише те, що у державній структурі дійсно планується скорочення з 1 квітня 2020 року. Проте не на 50%, а дещо менше – на 48%.

Окрім того, згідно із даними РОВР у Тернопільській області, зараз у відомстві налічується 248 працівників, тобто скоротити планують 119 осіб. Відповідно заява Олександра Філя про скорочення 200 осіб є явним перебільшенням .

Матеріал публікується за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews, у співпраці з Тернопільським прес-клубом.

08.02.2020, 07:32
919 Переглядів