Не заходьте туди ніколи !

06.02.2020, 01:51
774 Переглядів

Скажіть, якщо ви бачите перед собою купу – вибачте за негарне слово – лайна, то хіба ви будете в нього вступати? Ви ж обійдете, правда, ще й іншим скажете, щоб були уважними, і не забруднилися? А от у віртуальному просторі все чомусь не так, й  інформаційним лайном ми наші мозок та душі чомусь забруднити не боїмося, а дарма… Правда, інформаційне лайно і помітити не так просто, бо часто воно загорнуте у щось красиве й принадне, і навіть запаху гидкого ви можете відразу не відчути (особливо ті, хто не дружить з медіа грамотністю), тож «вступатимете» в це знову і знову з усе гіршими наслідками для власної психіки.

   На щастя, сьогодні вже є фахівці, які успішно допомагають розібратися в цій справі і навчитися безпечному користуванню Інтернетом. Серед таких – і команда знайомого вже нашим читачам ресурсу texty.org.ua ( http://texty.org.ua/ ). Провівши обширне і скрупульозне дослідження новинних інтерент-сайтів ( за допомогою машинних алгоритмів було досліджено близько мільйона текстів, опублікованих впродовж року!), вони визначили дуже багато таких, куди краще не заходити ніколи.

Серед таких, приміром, такі досить відомі, як bbcccnn, politeca aбо znaj.ua,  на які читачів часто заманюють сенсаційними заголовками, а новинні стрічки яких аж кишать фейками та маніпуляціями. « Інформація в Інтернеті поширюється не лише за допомогою великих онлайнових ЗМІ та соцмереж,-  пишуть «Тексти». – Існує велика та розгалужена система «помийних» сайтів. «Новини» з цих видань часто дуже низької якості або навіть повністю вигадані. При цьому вони збирають понад 50 мільйонів візитів на місяць. Для порівняння, «Українська правда» збирає 15 мільйонів. Щодня новинне сміття читають сотні тисяч людей».

   Повністю з результатами дослідження сайтів, які постійно оновлюються, можна ознайомитись тут – http://bit.ly/2DV4nrQ . Нижче ж пропонуємо табличку з переліком сайтів-сміттярок, куди краще не заходити ніколи ( правда, він неповний), яку сформували на основі згаданих результатів інші спеціалісти по боротьбі за чистоту інформаційного середовища – учасники проекту “По той бік новин” https://www.facebook.com/behindtheukrainenews/ .

 

06.02.2020, 01:51
774 Переглядів