Дайджест роздержавлення ЗМІ. Квітень

02.05.2018, 11:46
43 Переглядів

Що відбувається з роздержавленням газет на Дніпропетровщині? Колегія Держкомтелерадіо розглянула 24 квітня стан реформування комунальних друкованих засобів масової інформації Дніпропетровської області.Як доповів директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Дніпропетровської обласної державної адміністрації Віталій Маласай, на сьогодні з 45 комунальних друкованих ЗМІ області реформовано 6; не виходять 8; ліквідовано 2; не ухвалено засновниками рішень про реформування чотирьох редакцій – «Злагода», «Жовтоводські вісті», «Новомосковська правда» та «Шахтар Марганця». Заплановано розгляд питань щодо виходу зі складу засновників трьох видань – «Наше місто», «Зоря-область», «Зоря-город». Решта редакцій перебуває на різних етапах реформування.

Члени колегії зауважили, що неприйняття засновниками відповідних рішень про реформування друкованих ЗМІ призводить до порушення прав трудових колективів редакцій. До того ж, відповідно до вимог статті 11 Закону, неподання засновником друкованого ЗМІ у строк до 31.12.2018  Міністерству юстиції України заяви про перереєстрацію є підставою для визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ недійсним.«Саме конфлікт колективів редакцій з органами місцевого самоврядування, які є засновниками ЗМІ, є проблемним питанням реформи, – зазначив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. – Деякі редакційні колективи звертаються з проханням розглянути зміни до закону в кінці цього року, щоб відкласти термін реформи у зв’язку з тим, що вони не можуть вирішити свої питання через форс-мажорні ситуації, пов’язані з протидією місцевої влади і незавершенням  судових процесів. Тому одне з ключових питань, яке ми будемо далі на колегії та на інших нарадах слухати, – відчути ці тенденції, наскільки вони гострі. Тому що у вересні, я не виключаю, подібне питання треба буде ініціювати».

Олег Наливайко наголосив, що хоч реформування друкованих ЗМІ має бути завершене до 31 грудня 2018 року, станом на 16 квітня, за даними Держкомтелерадіо, повністю завершили всі процедури реформування 187 видань. Тому він припускає , що в закон про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ можуть  бути внесені зміни, аби продовжити термін реформи через проблеми, пов’язані з протидією місцевої влади та не закінченими судовими процесами.

http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=143931&cat_id=140366

Нардепам від Івано-Франківщини нагадали про обов’язок держави в реформуванні ЗМІ

Секретаріат Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ звернувся до народних депутатів України, обраних від Івано-Франківської області, з питання державної підтримки реформованих видань місцевої сфери розповсюдження.

У зверненні мова йде про стан виконання Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Як відомо, з метою виконання вимог статті 12 цього закону Держкомтелерадіо опрацював проект Порядку надання адресної фінансової підтримки реформованим друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження (проект вміщено на веб-сайті Держкомтелерадіо в рубриці «Законопроектна діяльність») та подав пропозиції Мінфіну до проекту Держбюджету України на 2017 і 2018 роки, зокрема в частині передбачення видатків на державну підтримку реформованим друкованим ЗМІ місцевої сфери розповсюдження.

Мінфін не підтримав проекти цих постанов, тому Держкомтелерадіо знову звертатиметься до міністерства з пропозицією внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» у частині передбачення видатків на згадану державну підтримку ЗМІ. Йдеться про виділення одноразової допомоги в розмірі по 100 тисяч гривень кожному з реформованих друкованих видань.

«Щоб процес реформування комунальних ЗМІ за нинішніх несприятливих умов був успішним, особливо у депресивних районах, потрібна підтримка держави бодай на перших етапах, – зазначено у зверненні журналістів Івано-Франківщини. – Адже редакції як підприємства були змушені істотно підняти рівень зарплат, виконуючи вимоги щодо мінімальної зарплати. Крім цього, Укрпошта підступно вдарила по економіці газет, збільшивши вдвоє (у 2016 р.), а згодом на 20% (у 2017 р.) тарифи на доставку видань. Цього року знову планується підвищення тарифів «Укрпошти» на 25 відсотків».

Спілчани звернулися до народних депутатів від Івано-Франківщини підтримати пропозицію Держкомтелерадіо щодо внесення потрібних змін до чинного законодавства. Цей крок, на думку журналістів, засвідчить, що держава розуміє свій обов’язок подбати про те, аби нові колективи твердо стали на ноги, а сама реформа комунальних ЗМІ стала успішною.

http://nsju.org/item/7038

«Сільський вісник» відпустили

Відповідне розпорядження підписав заступник голови Олександрійської РДА Юрій Коваль.Згідно з розпорядженням, Олександрійська районна державна адміністрація Кіровоградської області виходить зі складу засновників КП «Редакція Олександрійської районної газети «Сільський вісник» з перетворенням редакції, членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.Тобто, розпочався останній етап процесу перетворення комунальної газети «Сільський вісник» на новий суб’єкт господарювання, форму котрого обиратимуть вже самі працівники редакції.

Нагадаємо, що на Кіровоградщині під роздержавлення підпадають 28 видань, з яких наразі реформувались менше 30 відсотків.

http://golosgromadu.info/oleksandrijska-rda-vyjshla-z-zasnovnykiv-silskogo-visnyka/

 

 

 

 

02.05.2018, 11:46
43 Переглядів