Підстави для оптимізму щодо перспектив локальної преси – є!

20.09.2019, 15:29
54 Переглядів

 

Реформування комунальних газет, що завершилося в Україні на початку цього року ( згідно з Законом «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації») проходило непросто. Вже самостійним редакціям і зараз доводиться вирішувати дуже багато проблем, втім, як і решті друкованих ЗМІ в нашій державі, де ситуація для них аж ніяк не сприятлива. Зрозуміло, що не всім вдасться вижити в складних економічних, і не тільки, умовах. Однак вистачає і підстав для оптимізму щодо перспектив локальної преси, тож хочемо поділитися позитивними новинами.

Для оцінки прогресу реформованих редакцій, з якими співпрацював Тернопільський прес-клуб цього року в рамках проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», було взято контрольну групу з 27 редакцій із 10-ти регіонів України. Так от показники половини з них засвідчили явний прогрес. Далі – лише низка сухих фактів для прикладу.

Газета «Воля народу», місто Буськ Львівської області
Реформована в липні 2017-го. З того часу суттєво збільшився обсяг продажу у роздріб (до 30 відсотків тиражу). Здійснено перехід на кольоровий друк та збільшено обсяг газети – з 8 до 12 сторінок. Зарплата працівників за 2 роки виросла на 39 відсотків , а фактично із доплатами – на 50. При цьому дохід виріс на 75 відсотків. І якщо за І півріччя 2017-го були збитки у сумі 54,7 тис. грн., то за І квартал 2019-го – вже прибуток у 45 тис. грн. За результатами роботи у 2018 році усім членам колективу, які і є засновниками ПП, виплачені дивіденди. Частка прибутку від реклами залишається стабільною – близько 50 відсотків.
Газета «Миколаївські вісті», місто Миколаїв Львівської області
Реформована в січні 2018-го. Оплата праці працівників редакції – вище середньої заробітної платні по місту. Тираж зріс наполовину. На гонорарній основі ввели посаду кур’єра, який розносить газети, що вирішило проблему вчасної доставки через проблеми в роботі Укрпошти. Прибуток від реклами склав 20 відсотків, а до реформування був майже на нулі.
Газета «Новини Шумщини», місто Шумськ Тернопільської області
Реформована в червні 2017-го. За 2 роки прибутки зросли вдвічі, зарплату теж підвищили удвічі. Кількість читачів друкованого видання зросла на 1,5 тис. передплатників. Почали шукати нові точки продажу, зокрема, це – ринки, магазини, вулична торгівля. Тираж завдяки цьому збільшився, хоч і не суттєво. Частка прибутку від рекламних оголошень зросла вдвічі.
Газета “Правозахист громади”, місто Свалява Закарпатської області
Реформована в січні 2019-го. З тих пір прибутки зросли на 50 відсотків, відповідно зросла і заробітна плата. Тираж газети збільшився у двічі. Також збільшилася частка в прибутках від рекламних оголошень.
Газета «Прапор», селище міського типу Хорошів Житомирської області
Реформована в грудні 2018-го. Збільшився обсяг газети. Дохід підприємства зріс на 17 відсотків, заробітна плата – на 10. Кількість передплатників стабільна. Суттєво збільшився роздріб. Зросла частка в прибутку від рекламних оголошень.
Газета “Ворскла”, місто Велика Писарівка Сумської області
Реформована в квітні 2017-го. Після реформування стала прибутковою. Зарплата працівників зросла удвічі. Прибутки від реклами зросли в декілька разів.
Газета «Вісті Красноградщини», місто Красноград Харківської області
Реформована у березні 2017-го. Редакція є прибутковою, як і до реформування. Заробітна плата — на рівні середньої по Україні. Кількість читачів інтернет-версії газети збільшилося на 100 відсотків. В травні цього року створено сучасний сайт, середня кількість щоденних його переглядів вже становить понад 1500.
Газета «Діалог», місто Кременець Тернопільської області
Реформована влітку 2017-го. Власні надходження зросли на 78 відсотків. На даний час товариство повністю покриває свої затрати за рахунок коштів, отриманих від передплати та рекламних публікацій. Середня заробітна плата працівника редакції в 2019 році зросла, в порівнянні із 2016 роком, в 2,5 рази. Це відбулося завдяки скороченню штату та збільшенню фонду заробітної плати. Передплата залишається стабільною. Роздрібна торгівля збільшилась до 700 примірників. Загалом тираж 3000. Створено сайт Кременець.Сіті, щомісячна кількість переглядів якого – в межах 30 тисяч. Збільшили кількість точок для роздрібної торгівлі. Частка в прибутку від рекламних оголошень в 2016 році становила 30 відсотків, а в 2018-му – уже 65.

20.09.2019, 03:29
54 Переглядів