Більше половини комунальних видань отримали незалежність. Але…

18.12.2018, 18:01
32 Переглядів

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів. Про підсумки реформування комунальних ЗМІ йшлося  18 грудня на засіданні колегії Держкомтелерадіо. 

Відтак, на сьогодні процес реформування завершили  336 друкованих  ЗМІ та редакцій, а саме:  316 – комунальних (за уточненою інформацією – 323), 20 – державних. Лідерами процесу реформування є Вінницька, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Черкаська, Чернігівська області. Відповідно аутсайдерами лишаються Київська, Львівська, Одеська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Закарпатська області та місто Київ.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко наголошує, що трирічний період реформування закінчуєтьсяза пару тижнів, відтак, критично важливоМіністерству юстиції України оприлюднити роз’яснення щодо перереєстрації газет, які не встигають з реформуванням до кінця року.

– Зокрема, якщо хоч неповну заяву про перереєстрацію подано до 31 грудня, то треба дозволити завершення реформування і не скасовувати автоматично свідоцтва. Принаймні в тримісячний термін, – наголошує голова НСЖУ. – Держкомтелерадіо та Мінюсту варто запровадити «гарячу лінію» на період з грудня 2018 до лютого 2019 з гарячих проблем реформування. А за підсумками реформи скласти зведений перелік посадовців, зокрема, і органів влади, які перешкоджають роздержавленню преси. Перелік же оприлюднити, надати Кабінету Міністрів та Верховній Раді.

Також, на думку Сергія Томіленка, Держкомтелерадіо має звернутися до Генпрокуратури та Мінюсту для реагування на нахабну моду на поширення ОТГ і місцевими радами «інформаційних бюлетенів» – бойових листків з великими тиражами.

– А загалом Національна спілка журналістів України закликає до розробки спеціальної урядової програми підтримки регіональних медіа. Вільні медіа мають функціонувати у сприятливому середовищі – це і стабільна та якісна робота поштового зв’язку, а на сьогодні Укрпошта є головним ворогом української преси, боротьба із залежністю від імпортного газетного паперу та економічні стимули по його вітчизняному виробництву, захист прав журналістів та ЗМІ в регіонах, – зауважує Сергій Томіленко.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко під час колегії наголосив, що реформа комунальних та державних ЗМІ – одне з найактуальніших і пріоритетних питань медіа-сфери.

 

18.12.2018, 06:01
32 Переглядів