Вибори підтвердили, що Україна є демократичною державою

22.04.2019, 20:28
70 Переглядів

Такий спільний висновок учасників круглого столу, який відбувся сьогодні у Тернопільському прес-клубі і був присвячений закінчення виборчих перегонів та голосування. Порушення фіксувалися, але вони не були такими, що могли вплинути на волевиявлення виборців. На зустрічі були присутні правоохоронці, представники штабів та спостерігачі від громадських організацій.

Олександр Богомол, начальник ГУНП в Тернопільській області:

  • Системних порушень, які б могли вплинути на результати голосування, на Тернопільщині не зафіксовано. Від початку голосування і станом на 24.00 21 квітня підрозділи поліції Тернопільщини зареєстрували 24 повідомлення про ймовірні порушення. Майже половина з них – в обласному центрі. За результатами перевірок складено чотири адміністративні протоколи: два- за порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації  та по одному за самоуправство та розпивання спиртних напоїв на дільниці. Ще по двох матеріалах рішення будуть прийняті найближчим часом.  Загалом за час виборчих перегонів до Національної поліції надійшло 330 повідомлень – можливий підкуп, незаконна агітація, невнесення громадян  у реєстр виборців,  порушення таємності голосування – селфі із бюлетенями тощо. Хочу подякувати працівникам поліції за сумлінно виконані обов’язки.

Ростислав Небельський, довірена особа кандидата Петра Порошенка по 163 виборчому окрузі:

  • Ми живемо у справді демократичній державі. І це підтвердили ці вибори. Порушення були, але вони незначні. Зараз найголовніше, аби новообраний Президент не зійшов із обраного українцями шляху євроінтеграції та тих позитивних змін, які почали відбуватися у державі. Із цих виборів маємо винести і кілька уроків. Переконаний, що настав час виборчі комісії формувати на професійній основі. Це стане першим кроком до запровадження електронного виборчого процесу.  Закон «Про вибори Президента» написаний у 90-их руках і має  багато нормативних рудиментів, яких потрібно позбавлятися. Водночас вважаю, що виборча система в Україні спрацювала ефективно.

Ігор Ковалик, експерт Тернопільського обласного осередку Комітету виборців України:

  • КВУ в цілому позитивно оцінює діяльність ЦВК щодо підготовки та організації повторного голосування з чергових виборів Президента України. Як і очікувалося, у ході другого туру виборів в органів ведення реєстру виборців виникли труднощі із реалізацією процедури тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.  КВУ публічно закликав виборців не зволікати зі зміною місця голосування, оскільки змінити місце голосування можна було лише до 15 квітня. Для проведення повторного голосування сформовано новий склад окружних та дільничних виборчих комісій . У новому складі комісій переважно продовжили працювати ті особи, які працювати і під час першого туру виборів 31 березня. За підрахунками КВУ 51%  членів ОВК також працювали під час 31 березня.  За оцінкою КВУ агітаційна кампанія напередодні другого туру виборів носила переважно всеукраїнський характер і майже не включала в себе регіональний компонент. Основним порушенням у ході повторного голосування стало поширення матеріалів без вихідних даних із ознаками чорного PR.  Спроби використання адміністративного ресурсу зменшилися у порівнянні із першим туром виборів і носили поодинокий та несистемний характер. Водночас у соціальних мережах зросла кількість маніпулятивних повідомлень.  Комітет виборців позитивно оцінює і роботу правоохоронців під час усього виборчого процесу.

Ігор Процик, керівник  Центру суспільних досліджень ПОЛІС:

  • Наші спостерігачі фіксували порушення, вони важливі, але такі, що не могли вплинути на результати голосування. Приміром, фіксували процедурні порушення  членами дільничних комісій – на підготовчому засіданні, у порядку запаковування бюлетенів.  Не усі дільниці були повністю укомплектовані.  Так, приміром, на дільниці №096 у Тернополі було 12 членів, хоча за законом повинно були 16. Траплялися неналежна кількість стаціонарних та переносних скриньок, кабін для голосування, що порушує норми законодавства.  У сільській місцевості були спроби видачі бюлетенів без відповідних документів.  Фіксувалися нарікання на списки виборців, де траплялися помилки. Але, зауважу, що жодних проблем із голосування ІD-картками, які були у І турі, уже не реєструвалися.  Передвиборча кампанія ІІ туру була неактивною загалом в області, однак ми фіксували гібридну рекламу у день тиші.

Олександр Домбровський, представник ТО “Нівроку ” та  Коаліції ГО «За чесні та прозорі вибори!»:

  • Вибори пройшли за демократичними, європейськими стандартами. Переконаний, що у цьому заслуга  є також і спостерігачів від громадських організацій, і правоохоронців, і членів виборчих комісій, і, звичайно, самих виборців. Попереду  у нас парламентські вибори. І маємо думати спільно з органами місцевого самоврядування для подолання певних проблем. А саме – облаштування виборчих дільниць для можливості голосування особами з інвалідністю, наведення ладу із списками вборців, забезпечення нормальних умов для роботи ОВК у час прийому результатів виборів із ДВК. Водночас треба подбати про просвіту і самих виборців, і членів виборчих комісій. Роботи попереду ще дуже багато.

22.04.2019, 08:28
70 Переглядів