Виборче законодавство потрібно вдосконалювати

04.11.2015, 18:41
7558 Переглядів

Таким був головний лейтмотив зустрічі представників коаліції громадських організацій «За прозорі вибори» із журналістами. Володимир Ханас наголосив, що учасники коаліції активно спостерігали і за перебігом виборчого процесу, і за днем голосування. Водночас, вони проаналізували новий закон про вибори. «У рамках коаліції працювало 18 осіб, які були районними координаторами. Також працювало 5 мобільних моніторингових груп. Вони у день виборів обїздили усю область Ми залучили до роботи волонтерів, а також юристів», – зазначив Володимир Ханас. Учасниця моніторингової групи наголосила, що її вразила низька явка мешканців області на цьогорічних місцевих виборах. «Найактивнішими були люди пенсійного віку. Молодь просто проігнорувала цей день волевиявлення», – розповіла Уляна Шевченко. Активіст Іван Марчук повідомив, що була проблема із зайвими бюлетенями, яких у запакованих паячках було більше, ніж зазначалося. Також, каже чоловік, здивувала байдужість політичних сил – на більшості дільниць були відсутні спостерігачі від політичних партій.
Олександр Домбровський вважає, що головна причина проблем – недосконалість нового виборчого законодавства. «Уже давно проситься прийняття виборчого кодексу – єдиних правил гри на виборах різних рівнів, – стверджує Олександр. – Тоді б усе було простіше та зрозуміліше і для членів виборчих комісій, і для виборців».
Його слова підтвердив і досвідчений голова ДВК Ігор Котляр. На його думку, було стільки порушень та непорозумінь із друкуваннями бюлетенів, протоколів, контрольних листів тощо, що ці вибори можна було вважати недійсними ще до початку голосування.
Учасник виборчих перегонів як кандидат у депутати Ірина Жигунова також зробила свої висновки. «Зміна виборчої системи ввела плутанину у роботу не тільки виборчих комісій, а й самих виборців. Це завадило виборцям зробити впевнений усвідомлений вибір», – каже жінка.
Спостерігачі також звернули увагу на некомпетентність членів виборчих дільниць.
Володимир Ханас також наголосив на тому, що у Тернополі застосовувалися новітні чорні ноу-хау. Приміром, знищення інформації на сайтах (Реально, Про Все, Тернопільський тиждень, Погляд) та злам  Фейсбук-спільнот – приміром, «Тернопільські новини».

04.11.2015, 06:41
7558 Переглядів