Дослідження ІМІ: «Аграрна партія», «Європейська Солідарність», і голова облради найбільше «джинсували» в онлайн-ЗМІ Тернополя

15.07.2019, 13:20
184 Переглядів

Найбільша кількість матеріалів із ознаками замовлення в онлайн-ЗМІ Тернополя зафіксована на користь політичної партії «Аграрна партія України», а також партії «Європейська Солідарність» і її лідера Петра Порошенка. Такими є результати дослідження ГО «Інститут масової інформації», що було проведене у 4 онлайн-ЗМІ Тернополя в період з 24 по 28 червня поточного року. Про «Аграрну партію України» опубліковано 16% новин з ознаками замовності за нею «Європейська Солідарність» Петра Порошенка – 9%. До топ-«джинсовиків» Тернополя також потрапили партії «Слуга народу» (4%) та «Українська Стратегія» (3%).
56% “джинсових” новин в онлайн-ЗМІ Тернополя зафіксовано про регіональних політиків – кандидатів у народні депутати України по одномандатних округах, а також за списками політичних партій.
Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук став найактивнішим «джинсовиком» в онлайн-ЗМІ Тернополя – 10% публікацій стосувалися саме його діяльності. Зазначимо, що Віктор Овчарук балотується до Верховної Ради за списками політичної партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка.
Також одним з лідерів став кандидат-мажоритарник Зеновій Холоднюк, який балотується до Ради як самовисуванець, на нього припало – 9% “джинси”.
Кандидат – мажоритарник від партії «Європейська Солідарність», діючий нардеп Степан Барна також один з активних замовників “джинси” в онлайн-ЗМІ Тернополя (6,45% матеріалів від загальної кількості публікацій з ознаками замовності).
Протягом мониторингового періоду було проаналізовано 1284 новин, із яких 9% були політичною “джинсою”.
*Аналізувалися такі онлайн-ЗМІ: 20 хвилин (te.20minut.ua), Терен (eren.in.ua), Погляд (poglyad.te.ua), ТеNews (www.tenews.org.ua), Про все (https://provse.te.ua), Доба (https://doba.te.ua), Терноград (https://ternograd.te.ua), Галас (https://galas.te.ua), 0352 (https://www.0352.ua), Тернополяни (https://ternopoliany.te.ua).

Дослідження проведено в межах проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

15.07.2019, 01:20
184 Переглядів