До законопроєкту №2598 “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» є чимало запитань

20.12.2019, 19:25
174 Переглядів

На цьому наголосив виконавчий директор регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Гірчак під час пресконференції, присвяченої досягненням та перспективам об’єднаних територіальних громад, яку організував  тернопільський  “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”.

«Парадоксально, але такі важливі зміни до Конституції щодо децентралізації влади приймалися у закритому режимі, без експертів та широкого обговорення. Пропозиції, закладені у законопроєкті, внесеним Президентом  Володимиром Зеленським  до Верховної Ради, просто є загрозою для місцевого самоврядування і демократії загалом.  Адміністративно-територіальну реформу потрібно завершити, але запропоновані зміни містять ознаки централізації влади, звужують роль  органів місцевого самоврядування та надмірно розширюють контрольні повноваження держави в особі префектів та Президента ,   – зазначив Ігор Гірчак. –  Розуміючи наслідки запропонованих змін, понад 60 лідерів місцевого самоврядування та експертів звернулися до Президента ініціювати створення відкритого майданчика, де всі зацікавлені сторони зможуть висловити аргументовані позиції з метою спільного доопрацювання проекту змін до Конституції щодо децентралізації та приведення його у відповідність до демократичних цінностей».

Під час пресконференції  представники ГО  “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”  Максим Черкашин, Рустам Ергешов  та Ірина Масло  поділилися результатами реалізованих у 2019 році проєктів,  які працюють на розвиток громад, ефективного надання якісних послуг,  впровадження сучасних технологій в управлінні громадою та активізацію жителів для їх впливу у житті громади.

Так, успішним та пізнавальним  є проєкт  «Настільна гра «Тернопільська громада»,  під час якої можна ознайомитися  як з Тернополем, так і селами, які увійшли до громади.  Дав результати і проєкт «Децентралізація в дії: підтримка розробки дорожніх карт для місцевих громад», під ча реалізації якого надано допомогу 5-ти об’єднаним громадам Тернопільщини провести аналіз  Стратегій розвитку та напрацювати конкретні рекомендації з їх розвитку.  Надати керівництву та працівникам структурних підрозділів, які відповідають за реалізацію молодіжної політики в громадах, а також молодіжним активістам комплексні знання та навички, що допоможуть їм ефективно працювати з молоддю, допоміг проєкт «Школа молодіжних лідерів громад».  Учасниками його були представники 12 областей України. Дали ефект і проєкти  «Налагодження співпраці громад Естонії та Тернопільської області», «Школа локальної демократії 2.0»,  «Підготовка менеджерів у сфері культури «Менеджмент 24/7», учасниками якого стали 250 менеджерів з усіх областей України.

20.12.2019, 07:25
174 Переглядів