Кількість порушень на виборах різко зросла

19.07.2019, 12:46
65 Переглядів

   У Тернопільському прес-клубі підбили підсумки громадського моніторингу виборчої кампанії до Верховної Ради України. Як зазначив керівник тернопільського ТО «Нівроку» Олександр Домбровський, котрий також керує проектом «Залучення молоді до активної участі у президентських та парламентських виборах України 2019 р. та запобігання порушень виборчого законодавства в Тернопільській області», в рамках якого цей моніторинг проводиться, за останні 2 тижні кількість порушень різко зросла. Дуже гарячими, на його думку, обіцяють бути в цьому плані і останні дві доби перед виборами та сам день голосування.

   Координатор коаліції «За прозорі та чесні вибори» Іван Марчук назвав виявлені порушення, серед яких і вже традиційне засилля політичної агітації на зовнішніх носіях без вихідних даних, і справжні «родзинки». Приміром, один з новинних сайтів розмістив на підтримку кандидата Володимира Іванишина ( округ № 167, Чортків) звернення… польського політика, що є грубим порушенням закону, так як громадяни інших держав не мають права ні брати участь в українських виборах, ні за когось на них агітувати. Звернув Іван Марчук увагу і на роздачу безкоштовних медичних препаратів ( що також заборонено законодавством) від імені кандидатів по 163-му виборчому округу міста Тернополя  Ігоря Побера та Леоніда Бицюри. Представники першого під час агітації роздавали тести для перевірки рівня цукру в крові, а другого – тести, що визначають наявність гепатиту С.

   Ціла низка виявлених порушень стосувалася розповсюдження газет з агітацією за кандидатів. Так у поштові скриньки тернополян потрапили екземпляри з логотипами газети «Вільне життя плюс» на підтримку кандидатів по 163-му виборчому округу Максима Черкашина та Леоніда Бицюри, однак ні необхідних вихідних даних, ні обов’язкових в такому випадку позначок, що це політична реклама, спостерігачі  там не знайшли. Було також виявлено так звану «чорнуху» на адресу кандидата по 163-му округу Степана Барни, де вказувалося, що видав її «Автомайдан». Однак у тернопільському осередку ВО «Автомайдан» категорично заперечили свою причетність до цієї друкованої продукції. «Жоден із членів нашої команди нічого подібного не поширював, – запевнила присутня на пресконференції виконуюча обов’язки голови осередку Юлія Гесюк. – Просимо громадян перевіряти інформацію, тому що зараз дуже часто маніпулюють і використовують назви абсолютно непричетних організацій». «За цим фактом ми звернулися в поліцію, щоб визначити, чи є тут склад кримінального злочину», – додав Олександр Домбровський.

 

 

19.07.2019, 12:46
65 Переглядів