На Тернопільщині зростає рівень захворюваності на грип та ГРВІ

27.01.2020, 07:53
662 Переглядів

   У Тернопільській області у цьому епідсезоні зафіксували вже три лабораторно підтверджених смертельних випадків від ускладнень грипу. Про це повідомили експертки Тернопільського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я  України під час пресконференції у Тернопільському прес-клубі. Вони, зокрема, зазначили, що  із середини січня на Тернопільщині спостерігається активний ріст захворюваності на грип та ГРВІ серед дорослих і дітей. Впродовж  останніх 7 днів, приміром, зареєстровано 6437 хворих. «Оцінюючи дані щоденного моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ в області, можемо сказати, що епідситуація є нестійкою і набирає ознак неблагополучної, – сказала Світлана Маціпура, лікарка-епідеміолог «Тернопільського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України». – Станом на 22 січня інтенсивний показник склав 617, 4 випадки на 100 тисяч населення. Порівняно із середнім показником  захворюваності – ріст на 17,6 відсотка більше. Перевищення показника середньої інтенсивності  маємо на 12-ти адміністративних територіях області. Порівняно з минулим роком, цей показник вдвічі більший. Великий ріст захворюваності спостерігаємо серед дітей шкільного віку. Так серед усіх, хто захворів минулого тижня, половину складають діти. За останні сім днів на 20 відсотків зросла і госпіталізація. Це свідчить про те, що є хворі з ускладненнями або з тяжким перебігом хвороби».

   «Люди, які мають високий ризик ускладнень після перенесеного захворювання, це  діти до 5 років і загалом діти, люди похилого віку, особи з хронічними захворюваннями, вагітні жінки, а також працююче населення. Єдиний вихід вберегтися від вірусу – вакцинуватися, причому щеплення від грипу треба проводити кожного епідсезону», – зазначила Марія Павельєва, завідувачка відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань «Тернопільського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України», експертка з епідеміології управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації. «У тих сім’ях, де є діти, особливо віком до 1 року, дорослим бажано робити щеплення від грипу і для того, щоб захистити від нього дітей. Бо у випадках грипу імунітет від матері до дитини не передається» – наголосила Майя Голяк, педіаторка «Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні», експертка з педіатрії управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації.

   Також фахівці додали, що наразі карантин у школах Тернополя та області не оголошуватимуть. Рішення про закриття шкіл, припинення навчання та інші карантинні заходи будуть приймати органи місцевого самоврядування у випадку, якщо відсутність дітей перевищить 20 відсотків. «Ми проводимо протиепідемічні заходи. Наразі призупинено навчальний процес у закладах Чортківського району та в окремих класах трьох шкіл Тернопільської області», – повідомила Марія Павельєва. 

Медики вкотре просять населення не займатися самолікуванням і при перших же ознаках хвороби звертатися до педіатра чи сімейного лікаря.

27.01.2020, 07:53
662 Переглядів