Разом з «Детектор медіа» тернопільські журналісти та активісти шукали відповіді на важливі запитання

26.09.2019, 17:09
116 Переглядів

   У Тернопільському прес-клубі відбулася змістовна і глибока дискусія про роль медіа в контексті висвітлення виборів та реформ за участю журналістів і громадських активістів, що її організувала відома медійна організація «Детектор медіа».

   «Ми ініціювали таку розмову в Тернополі та інших регіонах тому, що, переживши двоє виборів, зробили висновок, що щось іде не так, що люди вибирають не розумом, і популізм процвітає. Попереду – вибори місцеві, і нам би дуже хотілося, щоб на них люди робили свій вибір більш свідомо», – так розпочала зустріч Світлана Чернецька, комунікаційний менеджер ГО «Детектор медіа». Також вона повідомила про те, що організація розробила на допомогу журналістам два спеціальних онлайн-курси – «Медіа-стандарти під час виборів» та «Конструктивне висвітлення українських реформ у регіонах». Відтак своїми думками щодо якості висвітлення виборчих кампаній та проведення реформ в українських ЗМІ поділилися експерт ГО «Детектор медіа» Ярослав Зубченко та редактор фактчекінгової платформи VoxCheck, аналітик  ток-шоу  у прямому ефірі “Зворотній відлік” Максим Скубенко .
То чому популізм процвітає? На думку Ярослава Зубченка, однією з основних причин є і те, що багато які речі ми не перевіряємо, бо це начебто доконаний факт, тим часом це не так. Як приклад, він згадав вічну історію про Адама та Єву, в якій йдеться про яблуко спокуси, хоча у Біблії, як першоджерелі, написано просто «плід», без уточнення, який саме. Однак хтось колись назвав його яблуком, і всі чомусь повірили, не перевіряючи. Відтак експерт навів сучасні, вже політичні, паралелі. «Порошенко почав війну» – цей месидж сприймався більшістю як істина, хоча війна почалася ще до президентства Петра Порошенка. Або «Порошенко завжди був за українську мову» – ця аксіома для його прихильників перестає бути такою, якщо зробити короткий екскурс в історію політичної діяльності екс-президента України. «Журналісти зобов’язані перевіряти!» – зробив висновок Ярослав Зубченко. «Я займаюся фактчеком ( перевіркою фактів-ред.), – зауважив, у свою чергу, Максим Скубенко. – Ми не журналісти, але ми завжди дотримуємося усіх необхідних стандартів. Разом з тим я дуже скептично ставлюся до стандартів у журналістиці, бо в такому випадку одну інформацію можна писати три дні, і втрачати аудиторію. ..Реалії такі, що необхідно балансувати між дотриманням стандартів і потребою заробляти кошти».
Подивитися і послухати дискусію, яка відбулася у прес-клубі, можна на каналі інтернет-телебачення ТМЦ.ІНФО за цим посиланням http://tmcinfo.com.ua/video/__trashed-6/.

26.09.2019, 05:09
116 Переглядів