Служба зайнятості сприяє мешканцям Тернопільщини у відкритті та веденні підприємницької діяльності

13.09.2018, 09:44
41 Переглядів
Безробітним, які мають намір започаткувати власну справу, пропонується участь у різних семінарах, тренінгах, клубах з питань започаткування підприємницької діяльності; організовується навчання за напрямком «Підприємець-початківець», а також у режимі он-лайн. Тим, хто вирішив зайнятися бізнесом, одноразово виплачується допомога по безробіттю для його організації. Її розмір вираховується індивідуально. Таку виплату можуть отримати безробітні, яким виповнилося 18 років, у разі, якщо вони не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом 1 місяця у зв’язку з відсутністю для них на ринку праці підходящої роботи.

Так, з початку 2018 року 26 безробітним одноразово виплачено допомогу по безробіттю на загальну суму понад 433 тис. грн. Важливим є те, що з часом частина з цих безробітних створює робочі місця ще й для членів своїх родин чи наймають інших працівників. Тим самим вони продовжують співпрацю зі службою зайнятості, але уже в статусі роботодавців.
Також, служба зайнятості за бажанням безробітних може організувати для них навчання за професіями, за якими можна започаткувати власну справу, наприклад, кравець, перукар, візажист, манікюрник, кондитер, коваль та ін.
Для приватних підприємців, які потребують додаткових роз’яснень з питань юридичної чи банківської сфери, податкового, трудового законодавства служба зайнятості організовує надання консультаційкомпетентними представниками відповідних установ.
У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості діє Клуб бізнес-подій, де підприємці зустрічаються з цікавими людьми, спілкуються, діляться досвідом роботи.
За ініціативи департаменту економіки та торгівлі ОДА у партнерстві з Тернопільським обласним центром зайнятості У Будинку праці в м. Тернополі діє Бізнес-інкубатор, де робочі місця облаштовано комп’ютерами та оргтехнікою, є доступ до Інтернету; можна скористатися приміщенням як офісом, зустрітися з діловими партнерами. Цьогорічні 17 учасників інкубатора реалізовують свої ідеї, бізнес-проекти, а це створення сільськогосподарських кооперативів та фермерських господарств, відкриття комплексу з оздоровлення бджолопродуктами, обробка та розпилення природного каменю, вирощування та реалізація зелені, створення ІТ-продуктів, впровадження біоенергетичних проектів та ін.
Успішні підприємці-роботодавці, які створюють робочі місця та працевлаштовують на них безробітних, можуть отримати в службі зайнятості компенсацію єдиного соціального внеску. З початку 2018 року понад 230 роботодавців отримали таку компенсацію в сумі майже 2,07 млн грн, надавши місця праці 355 безробітним.
Також, роботодавцям компенсуються витрати на оплату праці за працевлаштованих вимушено переміщених осіб. Відтак цьогоріч 6-ти роботодавцям компенсовано 72,5 тис. грн за умови забезпечення роботою 6-ох переселенців.
Крім того, є можливість компенсувати роботодавцям 50% єдиного соціального внеску за умови, що за 12 місяців до моменту звернення у службу зайнятості роботодавець працевлаштував працівника, платив протягом того часу зарплату не меншу як три мінімальні заробітні плати.
Якщо ж є потреба в кадрах, на замовлення роботодавців служба зайнятості проводить відбір кадрів, у т.ч. з використанням психодіагностичних методик; для шукачів роботи – міні-ярмарки вакансій, екскурсії на виробництва, зустрічі, Презентації роботодавців тощо; організовує професійне навчання безробітних, у т.ч. безпосередньо на майбутніх робочих місцях. Цьогоріч навчання пройшли понад 1,2 тис. безробітних. Для безробітних і роботодавців це навчання безкоштовне. З цією метою з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття було використано майже 215 тис. грн.
Підприємці-роботодавці можуть скористатися й можливістю, аби їх працівники, які, володіючи практичним досвідом та знаннями, але не мають документа про підтвердження кваліфікації – підтвердили результати неформального професійного навчання, або ж отримали ваучер на навчання.
13.09.2018, 09:44
41 Переглядів