Сучасне рабство – це дуже страшно і дуже серйозно

31.07.2019, 14:02
155 Переглядів

   Вчора активна громадськість відзначала Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений у 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН з метою підвищення рівня поінформованості стосовно даної проблеми та заохочення протидіяти цьому великому злу. Міністерство соціальної політики України спільно з міністерствами та відомствами за підтримки Міжнародної організації з міграції в Україні, Агентства ООН з питань міграції, Координатора проектів ОБСЄ в Україні та представництва громадської організації «КампаніяА21» провело низку заходів по всій Україні. В Тернополі такі розпочалися з прес-конференції у Тернопільському прес-клубі, в якій взяли участь представники влади, правоохоронних органів та громадської організації «ТМЖК «Відродження нації», котра вже не перший рік займається активною діяльністю у цій сфері.


Як зазначила у своєму виступі Світлана Беспоповцева, заступниця голови Тернопільської обласної державної адміністрації, проблема є дуже актуальною і щодо нашої області. Так тільки за 6 місяців 2019-го року статус постраждалих від торгівлі людьми було присвоєно у нас 32-м громадянам різного віку і статі, а про скількох ще навіть невідомо, бо вони не наважуються чи не знають куди звертатися за допомогою. Про те, що робиться в плані протидії торгівлі людьми на Тернопільщині, детальніше розповіли інші посадові особи облдержадміністрації – начальник Управління сім’ї та молоді Ігор Чорний, начальник Служби у справах дітей Ростислав Дрозд та головний спеціаліст Управління сім’ї та молоді Оксана Шуль. Зокрема, Ігор Чорний зазначив, що наша область стала однією з перших в Україні, де було розроблено й прийнято спеціальну програму по протидії торгівлі людьми ( цього року на її реалізацію виділено 70 тисяч гривень і в планах – отримати ще 100 тисяч). А Ростислав Дрозд акцентував на зростанні ризиків потрапити в сучасне рабство для наймолодших, адже сьогодні самостійно мають можливість виїжджати за кордон навіть 16-річні. «Тому важливо ще в школі надавати дітям усю необхідну інформацію і навчати їх бути більш критичними і обережними щодо нових знайомств, включно з такими у соціальних мережах та інтернет-сайтах», – сказав він.
   Олександр Буняк, начальник відділу боротьби із злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, розповів журналістам про кілька резонансних справ, якими займалися правоохоронці. Приміром, було виявлено і припинено злочинну діяльність двох груп, які впродовж тривалого часу займалися відправкою дівчат начебто на роботу ( а насправді – для сексуальної експлуатації) до Об’єднаних Арабських Еміратів, Туреччини та Польщі. «Всі люди, які потрапили в сексуальне рабство чи в трудову експлуатацію, – повідомив Олександр Буняк, – направляються нами до однієї з міжнародних організацій, де їм надається матеріальна, юридична та психологічна допомога, а Тернопільська обласна державна адміністрація надає жертвам торгівлі фінансову допомогу та гуманітарні пакети».
Марина Пасєчник, заступниця керівника тернопільської громадської організації «ТМЖК «Відродження нації», назвала вражаючі факти, що за роки незалежності жертвами торгівлі людьми стало 230 тисяч громадян України, а в 2019-му році органами Національної поліції вже виявлено 189 кримінальних правопорушень, передбачених статтею 149 ( Торгівля людьми) Кримінального Кодексу України. Також вона нагадала, що торгівля людьми як форма сучасного рабства – це не лише трудова чи сексуальна експлуатація людини, а й, наприклад, примусове жебрацтво, донорство чи сурогатне материнство, усиновлення чи удочеріння в комерційних цілях, втягнення у боргову кабалу чи в будь-яку злочинну діяльність. Як приклад, розповіла про поширені зараз випадки, коли молодих чоловіків запрошують через оголошення в Інтернеті на роботу експедиторами до Росії, відтак там забирають документи і примушують працювати наркокур’єрами. Відтак директорка з розвитку громадської організації «ТМЖК «Відродження нації» Оксана Шлюсар розповіла зовсім свіжий випадок на підтвердження того, що трудове рабство загрожує українцям не лише за кордоном. Коли вона чергувала на Національній «гарячій лінії» з протидії торгівлі людьми ( до речі, її номер – 527 для дзвінків з мобільних телефонів та 0-800-505-501 – із стаціонарних телефонів в Україні), то до неї звернувся за допомогою 38-річний чоловік з Дніпропетровщини, якого впродовж двох років примушували випасати худобу.
На завершення прес-конференції присутні подивилися трейлер документального фільму «Жінка в полоні», який розповідає про трагічну історію жінки, яка понад 20 років була сучасною рабинею в угорській сім’ї, і навіть не усвідомлювала цього.

31.07.2019, 02:02
155 Переглядів