Тернополяни їдуть на Схід України презентувати мистецьку спадщину нашого краю

30.10.2018, 10:25
27 Переглядів

В понеділок в Тернопільському прес-клубі було презентовано проект «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» на сході України». Це проект, з яким тернополяни презентуватимуть в східних областях України частину культурної і мистецької спадщини  нашого Тернопіллля. За словами керівника проекту Наталії Волощук, цей проект здійснюється за підтримки Українського культурного фонду, від якого вони виграли грант на реалізацію задуманого проекту. Продовж двох тижнів організатори планують об’їхати декілька міст Луганської і Донецької областей, а також відвідати місто Харків.

Маршрут пролягатиме через такі міста:

05.11 – Суми,

08.11 – Харків,

10.11 – Рубіжне,

12.11 – Дружківка,

14.11 – Добропілля,

16.11 – Курахове,

18.11 – Маріуполь.

Проект презентуватимуть в кожному місті по два дні. Під час презентацій буде представлена мистецька спадщина нашого місцевого скульптора епохи Барокко – Іоана Георгія Пінзеля, де буде показано альбом його робіт. Окрім робіт Іоана Георгія Пінзеля організатори везуть на схід презентацію наших борщівських автентичних строїв – їх буде 12 комплектів, розповіла Наталія Волощук.

Окрім того, в програмі передбачено проведення майстер-класів місцевих майстрів, а також проведення там на місці мистецьких екскурсій. В кожному з цих міст і містечок будуть проведені ефіри на місцевому радіо та прес-конференції.

Координатор проекту Тетяна Фарина зазначила, що цей проект покликаний поєднати культуру Сходу і Заходу України, а також відродити місцеву культуру Луганської і Донецької областей. Вона також розповіла про те, що в заходах молодь прийматиме велику участь. Зокрема, в м. Курахово місцевий ліцей готує цілу імпрезу, де прийматимуть участь місцеві музиканти.

Керівник БО «Благодійний фонд родини Демкур» Тарас Демкура розповів про те, що вони долучилися до проекту спадщини Іоана Пінзеля сім років тому. Разом з тернопільським мистецтвознавцем Вірою Стецько спільно уклали і видали повноколірний, якісний альбом його робіт. Згодом презентували цей альбом у французькому Луврі, де все пройшло з великим успіхом. Потім мистецький спадок Іоана Георгія Пінзеля вони презентували в Аргентині, Мюнхені, Португалії… Пан Демкура зазначив, що для того, щоб не було проблем, які зараз є на Донбасі, потрібно було давно займатися питаннями культури в тих регіонах.

Завершити проект «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» на сході України» планують в Тернополі великою підсумковою прес-конференцією із скап-включенням з міст-учасників проекту.

Галина Жук

30.10.2018, 10:25
27 Переглядів