Тернопільщина стала лідером у процесі реформування друкованих ЗМІ

27.12.2018, 08:14
136 Переглядів

У Тернопільському прес-клубі відбулася прес-конференція за підсумками роздержавлення газет області, ініційована коаліцією громадських організацій “Тернопільський центр реформ”. Відразу треба відзначити, що Тернопільщина стала лідером у процесі, що проходив  упродовж трьох останніх років згідно з Законом «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Так, за даними Держтелерадіо, станом на 18 грудня  цього року в Україні реформовано 53 % від загальної кількості видань, які реально виходять. При цьому в Тернопільській області ця цифра становить  85 %, і це найбільше з-поміж усіх регіонів (наступною йде Полтавщина, де роздержавлено 77 відсотків газет).

   Як зазначила у своєму виступі співголова коаліції громадських організацій “Тернопільський центр реформ” та голова Тернопільського прес-клубу  Анжела Кардинал, останній доклав чимало зусиль для сприяння проведенню цієї важливої для суспільства реформи. «В рамках проектів, які здійснювалися за підтримки У-Медіа, що реалізувалися Інтерньюз в Україні та фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), – сказала вона, – було, зокрема, проведено 30 навчальних тренінгів та семінарів по обміну досвідом, надано понад 500 телефонних та письмових юридичних консультацій, видано три практичних посібники, організовано 10 теле- та відео-мостів між регіонами, розроблено взірець нового Статуту для редакцій, що стали товариствами з обмеженою відповідальністю. А також з’явилося близько 300 публікацій по висвітленню реформування друкованих ЗМІ». Впродовж першого року наша діяльність по наданню комплексної допомоги редакціям газет, які реформувалися,  розповсюджувалася лише на Тернопільщину, однак з жовтня 2017-го  нею вже було охоплено 11 областей  України».

   Підсумовуючи роздержавлення друкованих ЗМІ Тернопільщини, заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації з гуманітарних питань Юрій Юрик  зазначив, що в ході реформування редакцій було небагато конфліктних ситуацій – такі мали місце лише щодо обласної газети «Свобода» та газети Тернопільського району «Подільське слово». Наразі ж, за словами посадовця, райдержадміністрації уклали угоди щодо висвітлення своєї діяльності з усіма уже самостійними районними газетами, і відповідних коштів на наступний рік буде виділено достатньо. У свою чергу начальник відділу державної реєстрації друкованих ЗМІ та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції  у Тернопільській області Василь Марцинкевич повідомив, чим обумовлене не стовідсоткове реформування газет області. За його словами, редакції 2-х видань – «Галицького вісника» ( Борщів) та «Ради» ( обласне комунальне підприємство «Видавництво Рада»)  взагалі не подавали заяв на роздержавлення. А ще 2-х – «Чортківського вісника» та обласної газети «Свобода» – на сьогодні ще не закінчили процес реформування.

У підсумковій прес-конференції також взяли участь редактори трьох реформованих районних газет –директорка  ТОВ “Інформаційний центр “Новини Шумщини” Алла Омельчук, директорка ТОВ «Редакція газети «Голос Лановеччини» Наталія Гамера та директорка  ТОВ “Інформаційний центр “Діалог” Вікторія Іваницька. Вони розповіли про складнощі процесу реформування, які їм довелося долати,та поділилися проблемами, які турбують сьогодні. Після обговорення цих проблем заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Юрій Юрик запропонував Тернопільському прес-клубу  спільно розробити програму для майбутнього сприяння розвитку реформованих газет. Аналітичний звіт про підсумки роздержавлення друкованих ЗМІ Тернопільської області читайте найближчим часом.

27.12.2018, 08:14
136 Переглядів