Як на Тернопільщині розпочалося голосування

26.10.2014, 15:46
35 Переглядів

Усі дільниці відкрилися вчасно, жодних порушень не було, правопорядок не порушувався. Про це зазначив заступник начальника управління МВС України у Тернопільській області Руслан Балик. Однак, є деякі проблеми. «На виборчій дільниці № 778 с.Фащівка Підволочиського району (в.о. 164) виявлено втрату печатки ДВК. Про випадок повідомлено ОВК та міліцію, – повідомив Руслан Балик. – Сьогодні надійшло три повідомлення про правопорушення. Ми перевіряємо кожен факт. Так, було повідомлено, що на одній з дільниць виборець хотів винести бюлетень. Як зясувалося, чоловік погано бачить і просто планував підійти до вікна, щоб ознайомитися із бюлетенем. До правоохоронців також звернулася жінка, якій було відмовлено проголосувати за закордонним паспортом. Однак, закон не передбачає голосування на території України за таким документом».
Руслан Балик також повідомив про випадок, який стався у ніч з 24 на 25 жовтня. А саме – про побиття міліціонера на виборчій дільниці у Микулинцях головою комісії та його заступником.Подробиці цієї справи зясовують працівники міліції.
Юрист обласного осередку КВУ Тетяна Семусь зазначила, що спостерігачі від КВУ не зафіксовану випадків не допуску осіб, які мають право брати участь у засіданнях комісій перед початком голосування. «Однак, грубо порушується вимога закону щодо дня тиші. В усій області розміщені передвиборча агітація, – наголосила Тетяна Семусь. – І хоча на білбордах не вказано назви партії, є очевидні ознаки, кому вона належить – гасла, логотипи тощо. Це грубе порушення законодавства і маніпуляція». Суттєвих змін у складі ДВК безпосередньо перед днем голосування не відбулося, повідомила представник КВУ. Так, у 163 в.о. та 165 в.о. замін не було, у 164 в.о. замінено 7 осіб. Двоє осіб (голова та заступник) замінені на ДВК, де стався інцидент із правоохоронцем.
Представники ОПОРИ – Рустам Єргешов та Василь Томчишин також виявили деякі порушення. Приміром, замало урн для голосування на дільниці, виборці заходять по двоє в кабінку тощо. «У селі Несторівці (ДВК №610459), відбувся конфлікт між членом комісії та головою ДВК, причиною конфлікту стала заміна членів ДВК які мають ходити з урнами для голосування до виборців, що голосують на дому. В результаті даного інциденту голова ДВК покинула виборчу дільницю, але згодом повернулася, – розповіли спостерігачі. Вони також повідомили, що одна з дільниць у Лановецькому районі отримала 900 бюлетенів, хоча до списку виборців внесена 901 особа.

26.10.2014, 03:46
35 Переглядів