«Я йшла на тренінг за додатковим робочим інструментом, а отримала набагато більше – нові горизонти для самореалізації!»

28.08.2019, 13:38
220 Переглядів

Ці слова – з відгуку однієї з учасниць тренінгу, що його провела у Тернопільському прес-клубі Христина Стефінів. Радіоведуча, тренер з дикції, риторики та постановки голосу, авторка унікального риторичного курсу “Не ділом, а словом”, вона без перебільшення викликала у слухачів фурор своїм професіоналізмом, помноженим на потужну харизму. Дводенні заняття були присвячені якісній комунікації для журналістів, однак по своїй суті були б дуже корисними для людини будь-якої професії, та й взагалі для будь-якої. Адже комунікація – це процес нашого обміну інформацією з іншими – чи то наші близькі і рідні, чи то колеги, чи то підлеглі або роботодавці. Наскільки результативною вона є – від цього залежить досягнення цілі нашого з ними спілкування.

   Під керівництвом Христини Стефінів  слухачі отримали цілу низку цінних знань і навиків. Як от долати страх перед публікою та використовувати його, як джерело сили, «видобувати» та вдосконалювати свій голос, говорити не лише гарно і правильно, а й переконливо. Особливо цікавими і водночас незвичними за формою були практичні заняття з розкриття та постановки голосу – вони містили навіть елементи психологічних практики та медитації. В результаті багато хто з присутніх зробив висновок, що все свої життя досі виступав перед публікою чи й взагалі розмовляв неправильно. Зате тепер всі, хто пройшов цей тренінг, точно знають, як це потрібно робити. І не тільки. Пропонуємо кілька відгуків.

Наталка Федорців:

   – Все життя вважала свій голос надто тихим, а тому непридатним ні для радіо, ні для телебачення, тож бачила себе лише газетяркою, з часом – дописувачкою інтернет-видань. За два дні інтенсивних занять тренерка Христина Стефінів  навчила  “видобувати” голос і зміцнювати його, озвучувати свої  думки переконливо і так, щоб їх почули. Я йшла на цей тренінг лише за додатковим робочим інструментом, а отримала набагато більше – нові горизонти для самореалізації. Бо коли одна з найкращих тренерок України каже, що тобі з таким особливим тембром голосу треба записувати подкасти – це дуже мотивує! До тренінгу “я і подкасти” було для мене з тієї ж опери, що “я і космос” чи “я і балет”.  По-доброму заздрю слухачам Школи, які можуть отримати такі безцінні рекомендації від професіоналів вже на початку своєї журналістської кар’єри. Безмежно вдячна організаторам за можливість навчитися чогось абсолютного нового для себе у комфортній та доброзичливій атмосфері.

Галина Жук:

   – Тренінг був для мене надзвичайно корисним і цікавим, а сама тренерка – дуже харизматична і сильна особистість, надзвичайно талановита в своїй справі, її професійне вміння просто зачаровує. Гадаю, що якщо навчитися так добре володіти мистецтвом риторики, то в житті відкриється багато потрібних дверей і з’явиться чимало можливостей, як ніби вам подарували справжній “чарівний ключик”.

Марія Домська:

   – Сказати, що мені сподобалося – це не сказати нічого. Важко підібрати слова, щоб описати вир емоцій, які пережила протягом цих двох днів. Були і страх, і переживання за себе та колег, і радість за особисті та спільні успіхи. Ще особисто для мене великим відкриттям стала наша тренерка. Христина не тільки професіонал у своїй сфері та чудовий вчитель, але і приклад для наслідування. Вона надихнула мене до роботи над собою. А також, що не менш важливо, навчила цінувати себе і дякувати собі.

Світлана Шевчук:

   -Цього тренінгу я чекала найбільше, бо начитую сюжети, а тому дуже хотіла навчитися робити це правильно. Скажу відверто, це було водночас страшно, цікаво і дуже пізнавально. А головне, я нарешті зрозуміла, що у мене є голос, просто потрібно навчитися правильно ним володіти! І за відносно короткий час навчится начитувати сюжети так, щоб їх було завжди цікаво слухати.

   Тренінг проводився Тернопільським прес-клубом в рамках діяльності регіональної Школи мультимедійної та телевізійної журналістики, як одного з напрямків проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

 

28.08.2019, 01:38
220 Переглядів