Тернопіль був столицею Народної олімпіади (фото)

17.02.2014, 10:40
188 Переглядів

Усе було за протоколом – гімн, запалювання олімпійського вогню, власний символ народної олімпіади. Урочиста частина розпочалася на головному майдані Тернополя біля пам’ятника Незалежності. Звучав гімн України та  гімн народної олімпіади – «Горіла шина…». Процесія вулицями міста рушила до стадіону, де і відбувалися усі змагання. Тернопільська олімпіада має і свою оригінальну  емблему. «В емблемі Народної олімпіади 5 символічних кілець, але видозмінених. Чотири кільця у виді автомобільних шин, які стала певним символом революції в Україні, а  п`яте кільце у формі мішені, – розповідає заступник голови міської ради Леонід Бицюра. –  Це також певна символіка. Вона вказує на те, що сьогодні в Україні ніхто не повинен почувати себе в абсолютній безпеці. Той режим, який є, і зовнішній ворог готовий до агресивних дій стосовно нашого населення і громадян України. Кожен повинен вчитися захищати себе, свою сім`ю, свою країну. Ми не говоримо про те, що це знадобиться, але про це повинен знати кожен громадянин України».

Учасники олімпіади змагалися із неолімпійських видів спорту – метання гранати та списів  на ціль, кидання бруківки, скакання через шини, збирання автомату, одягання спецспорядження, перекидання  та піднімання шин, перенесення поранених тощо. Для потреб народної олімпіади  волонтери припасли ящик бруківки та близько трьохсот шин. За словами судді змагань Люби Рудої, участь в народній олімпіаді взяли 13 команд із різних районів Тернопілля – загалом близько 200 учасників.

Організатори стверджують, жодних державних коштів на олімпіаду не пішло – усіма питаннями займалися волонтери. У планах – зробити Народну олімпіаду щорічною та запрошувати на неї представників й інших областей. Нагородження переможців відбулося на народному віче в неділю. Головний приз завоювали спортсмени із тернопільської команди «Сокіл», у трійці лідерів – команди Козівського та Кременецького районів. Організатори планують такі змагання зробити традиційними та запрошувати на них представників інших областей та навіть з-за кордону.

Фото Ігоря Крочака

narolimpiada1

narolimpiada2

narolimpiada3

narolimpiad

17.02.2014, 10:40
188 Переглядів