18 лютого (п’ятниця) у Тернопільському прес-клубі (вул. Качали, 3) відбудеться тренінг для учасників IX Регіональної школи сучасної журналістики на тему: “Соцмережі у роботі сучасного медіа”
Тренерка Олена Дуб – співзасновниця спільноти “SMM Talks for NGO & Media”, що об’єднує digital-фахівців українських НГО та медіа. Є тренеркою для громадських організацій та редакцій медіа України, Білорусі, Латвії. Співпрацює як консультантка з Thomson Reuters Foundation, Internews, Thomson Foundation та іншими фондами.
ПРОГРАМА
10.00 – 12.00 Вступ, коротке знайомство
Тренди споживання новин у соцмережах та нові виклики для медіа у 2022. На що звернути увагу редакціям. Організація роботи з соцмережами у редакції. SMM-стратегія
Креативний контент для соцмереж. Основні жанри, формати, принципи створення. Приклади і лайфхаки
TikTok. Чому медіа необхідно звернути увагу на цю соцмережу. Приклади успішних ТікТоків закордонних та українських ЗМІ. Поради для старту і контенту в ТікТок.
ОБІД 13.00 – 14.00
14.00 – 17.00
Facebook. Як впоратись із цією соцмережею у 2022. Виклики. Корисні інструменти Facebook
Instagram. Інструмент чи прикраса для медіа?
Сторіз, відео, Reels, прямі ефіри та ін – потужні формати для залучення аудиторії. Приклади, поради, інструменти
Відео для соцмереж – драйвер сторінки медіа. Яким має бути SM-відео та як його краще просувати.
Прямі ефіри як невід’ємна складова роботи редакції. Як підготуватись до стріму “з поля” – чеклист для Instagram та Facebook.
Роль НЕ-сммників у позиціонуванні вашого ЗМІ в соцмережах. Чим може бути корисний: журналіст, редактор/продюсер, ведучий, головред?
Ефективність. Як вимірювати свої результати? Як моніторити соцмедіа? Платні та безкоштовні інструменти
Питання-відповіді
Тренінг проводиться в рамках проєкту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews