30 червня (середа) у Тернопільському прес-клубі (вул. Качали, 3) для учасників VIII регіональної школи журналістики відбудеться медіа-захід на тему: «Базова інформаційна гігієна».
Менторка – Оксана Мороз, засновниця ініціативи з інформаційної гігієни “Як не стати овочем”. Майже 20 років працювала в комунікаціях. Серед її клієнтів були топ-політики та бізнесмени, знайомі кожному з вас. В серпні 2019 залишила цю сферу. Зараз вчить українців протистояти інформаційним вірусам – фейкам та маніпуляціям. Конвертую свої знання в розробку ефективних інструментів просвітництва. Її ціль – навчити 7 млн українців інформаційній гігієні до 2024 року.
Проблематика:
Половина українців вважають, що вміють розпізнавати фейки, проте тільки 3% насправді можуть це зробити. 32% українців визначає достовірність новини інтуїтивно, 42% – ніколи не перевіряють інформацію на достовірність. 4 з 7 українців вірять, що коронавірус був створений штучно, щоб зменшити населення Землі.
Спираючись на власний життєвий досвід та освіту, люди вважають що можуть розпізнати правду і брехню. Проте вони не розуміють, як функціонує нова цифрова реальність і як вона маніпулює нами.
ПРОГРАМА
- Що таке інформаційний вірус та як він впливає на життя людини, компанії, суспільства.
- Нова роль інформації в цифрову еру.
- Facebook: як працює та маніпулює. Як споживати інформацію безпечно.
- Онлайн-медіа: як працюють та маніпулюють. Як споживати інформацію безпечно.
- ТБ: як працює та маніпулює. Як споживати інформацію безпечно.
- YouTube: як працює та маніпулює. Як споживати інформацію безпечно.
- Google: як працює та маніпулює. Як споживати інформацію безпечно.
- Telegram та Viber: як працює та маніпулює. Як споживати інформацію безпечно.
- Вікіпедія: як працює та маніпулює. Як споживати інформацію безпечно.
- Інформаційний трафарет, як інструмент протидії інфовірусам.
Подача інформації:
Під час заходу розглянемо ключові поради, як безпечно споживати інформацію в 2021. В реаліях нової інформаційної ери та в умовах зовнішньої агресії і внутрішньої напруженості.
Захід проводиться в рамках проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews