500 гривень на рахунок та безкоштовний Інтернет від мобільних операторів – фейк

23.06.2022, 17:14
1539 Переглядів

У Телеграм-каналі «Файний Тернопіль» інформують, що  на період війни українцям надають безкоштовний мобільний Інтернет, а також зараховують 500 гривень кожному абоненту. Перевіряємо, правда це чи ні.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«Мобільні оператори України дарують 500 гривень на рахунок кожному українцю та  безкоштовно підключають абонентів  до мобільного Інтернету на час війни», – йдеться у дописі згаданого Телеграм-каналу. Щоб дізнатися, як отримати бонус, читачам пропонують вибрати оператора – Київстар, Vodafone, lifecell чи іншого. Цікаво, що у тексті допису є російське слово «своего», а не «свого», що може свідчити про те, що дана інформація перекочувала із російськомовних, якщо не ворожих, пабліків.

Однак, натиснувши на активну вкладку із назвою потрібного мобільного оператора, читач не отримує потрібної інструкції, як отримати бонус чи безкоштовний доступ до Інтернету. Натомість йому пропонують підписатися на інший Телеграм-канал, що, звісно, є ще одним маркером підозрілості щодо допису та його достовірності.

Перевіривши інформацію на сайтах найбільших операторів ­­- Київстар, Vodafone, lifecell, жодних повідомлень про можливість отримати бонусні 500 гривень чи безкоштовний мобільний Інтернет за останній місяць не знаходимо.

Отже,  такою інформацією Телеграм-канал лише вводить читачів в оману, переслідуючи, очевидно, лише одну мету – збільшити кількість переглядів та підписників.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

23.06.2022, 05:14
1539 Переглядів