А ви знаєте, що таке валило?

19.08.2021, 12:26
939 Переглядів

   В Україні є безліч цікавих місць для відпочинку і оздоровлення, які мало відомі і не надто популярні. Однак вони заслуговують на увагу не менше, ніж вже «розкручені» локації. Про кілька таких місцин у Закарпатті йтиметься далі.

 Оздоровча база «Валило»

   Взагалі валило – це своєрідна діжка, де жителі Закарпаття здавна прали вовняні вироби. А тепер так називається ще й  чудове місце відпочинку з природним гідромасажем. Такий ефект спричиняється тим, що вода гірської річки з великою силою вливається у валило і там вирує, утворюючи бульбашки. Також на території комплексу встановлені чани з водою, насиченою сірководнем, що гріються на дровах. Купання в них сприяє покращенню здоров’я, а також позитивно впливає на шкіру.

   Є на базі і традиційний басейн, ресторан та готель, послугами яких можна скористатися під час відпочинку.

  Вартість проживання – від 500 до 1200 гривень за добу.

  Де знаходиться? Закарпатська область, село Новоселиця.

  Як добратися? До міста Тячів потягом або автобусом, далі автомобілем або рейсовим автобусом.

Будинок відпочинку «Орсаґ»

   Сюди раджу завітати, якщо ви любите тварин та природу, а також якщо вам буде цікава… бджолотерапія. «Орсаґ» розташований в горах, далеко від населених пунктів, тож з його альтанок відкриваються фантастичні краєвиди на гори і найближчі села.  Тут також можна відвідати мінізоопарк, сфотографуватися з тваринами, поспостерігати за риболовлею, поплавати в басейні (у разі прохолодної погоди його накривають, тож всередині тепло). А ще тут пропонують унікальну послугу – бджолотерапію. Зокрема, лікувальний масаж, оснований на вібраціях, що їх створюють бджоли під час роботи у вулику.

   На території комплексу є можливість зняти житло. При замовленні альтанки ( її вартість 500 гривень) вхід в басейн безкоштовний.

   Де знаходиться? Закарпатська область,  село Водиця.

   Як добратися? Потягом до міста Рахів, а далі рейсовим автобусом чи автомобілем. Можна скористатися популярним ресурсом «Blablacar».

 Джерельне озеро

   Для фанатів купання і плавання це місце з чистою джерельною водою буде знахідкою. До того ж в озері водяться риба і раки, тому з собою можна брати вудочки і рибалити. Є й водна альтернатива для відпочинку – комфортні басейни. На території поряд є можливість орендувати великі та маленькі альтанки, номери в котеджі, а також цілі будиночки.

   Вартість житла – від 1200 до 3000 грн. за добу.

   Де знаходиться? Закарпатська область, село Велика Копаня.

   Як добратися? Потягом або автобусом до міста Ужгород, а далі рейсовим автобусом або автомобілем.

 Катерина Магула

 Фото з сайтів:  http://www.golden-palace.com.ua/uk/tsikave/ekskursiji/item/41-vidpochynok-u-valylo

https://www.booking.com/hotel/ua/golden-orsag.ru.html?activeTab=photosGallery

http://dzherelne-ozero.com.ua/#

 

 

19.08.2021, 12:26
939 Переглядів