Алла Омельчук: «Співпраця з місцевою ОТГ стала ефективнішою»

01.12.2020, 17:06
966 Переглядів

Цією публікацією завершуємо цикл розповідей редакторів реформованих газет про те, як в рамках проєкту Тернопільського прес-клубу (а саме – ділової онлайн гри «Турбо-батли») вони вчилися ставати більш ефективними для своїх громад, а, отже, здобували нові можливості для розвитку. Втім, про те, як «батлилася» команда «Новин Шумщини» з Тернопільської області, наш сайт свого часу вже розповідав. Сьогодні ж редакторка газети та керівниця сайту  Shumsk.info Алла Омельчук коротко ділиться власне результатами.

   – Участь у «Турбо-батлах» стала знаковою для нашого колективу. Аналізуючи реакцію читачів на наші статті, ми отримували розуміння того, що робити далі. Які теми порушувати. Яких героїв запрошувати. Наприклад, Шумщина має великий туристичний потенціал. Особливо, що стосується зеленого туризму. Найбільший резонанс на цю тему мала стаття «Від пункту «А» до пункту «Я». Якою вийшла абетка Шумська, яку ми написали». Ідею потім просили запозичити колеги з інших районів. Подякував колективу міський голова. Шумчани давали поради, як доповнити «Абетку».

   Про шумчанку Богдану Капіцу писали двічі. Дівчина пробігла 32 кілометри, щоб зібрати кошти на придбання захисних засобів для лікарів у боротьбі з коронавірусом. Як розповіла Богдана, після публікації багато шумчан дізналися про її мету, і це допомагало. Найбільшу кількість репостів, 810,  мала стаття про Тоню Левенець. Дівчина має онкохворобу, і її приклад боротьби з недугою надихає, а сама стаття допомогла у зборі коштів. Так, як і про Іванка Дичковського – хлопчика, який разом з батьками бореться за право жити повноцінно. Відчутною була наша допомога підприємцям, які починали працювати після карантину. Так чимало позитивних коментарів, для прикладу, з’явилося  під нашим постом у ФБ про магазин Олександра Гука. Така реклама нагадала шумчанам про те, де можна придбати якісне взуття за розумною ціною. А свої підприємці – це до того ж надходження у бюджет.

   Частина «Турбо-батлів випала якраз на період карантину. Багато редакцій розгубилися, не знали, як діяти, де брати матеріали. Навіть закривалися на цей період. Ми ж – навпаки. Завдяки завданням, які формували ментори, наповнюваність нашого сайту та газети була суттєвою. Статті виходили цікаві, читабельні, порушені теми – актуальними. У цей час відвідуваність сайту зросла у декілька разів. Були дні, коли цифра сягала 10-19 тисяч переглядів. Крім того, статті на тему карантину ми подали на конкурс, оголошений національною спілкою України «Журналісти проти епідемії». Результат – редакція отримала спеціальну відзнаку за кращий журналістський матеріал за добірку статей на тему карантину. Наша діяльність у Турбо-батлах стала цікавою громаді. Співпраця з місцевою ОТГ стала ефективнішою. А наша молодіжна рада навіть запрошувала мене на захід «Кава з лідеркою», щоб я поділилася досвідом участі у різноманітних програмах.

   Участь у проєкті дала можливість отримати і багато нових технічних знань, адже сайт газети працює недавно, і багато чого ми ще не знали, а в процесі роботи навчилися від менторів. Сподіваємося, що наша співпраця триватиме й надалі, бо нам це потрібно. Ми стали впевненішими у собі, у своїх силах, готові працювати і  розвиватися.

На фото – команда «Новин Шумщини»

Фото з редакційного архіву

01.12.2020, 05:06
966 Переглядів