Американський губернатор не називав Володимира Зеленського «найкорумпованішим антигероєм у світі»

19.03.2023, 16:21
223 Переглядів

У соцмережах пишуть, що американський губернатор і кандидат у президенти США Рон ДеСантіс назвав Володимира Зеленського найкорумпованішим антигероєм в світі. Перевіряємо, чи правда це.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Користувач соцмережі Twitter опублікував допис, у якому йдеться, що «ймовірний Президент США Десантис в своїй промові заявив: якщо він вступить на пост Президента, то обмежить або припинить будь-яку допомогу Україні, бо президент Зеленський – найкорумпованіший антигерой в світі».  Допис не містить джерела інформації та контексту ймовірно сказаних слів. Очевидно, йдеться про губернатора Флориди Рона ДеСантіса, який, як пише ВВС, відомий своїми радикальними консервативними поглядами у питаннях гендерної ідентичності, викладання у школах расових питань, а також виступає категорично проти абортів. Очікується, що ДеСантіс балотуватиметься на пост президента в 2024 році від Республіканської партії. У лютому 2023-го ДеСантіс розкритикував Білий дім за допомогу Україні. А 13 березня  у письмовій заяві для телеканалу Fox News, яку транслювали в програмі «Такер Карлсон сьогодні ввечері», губернатор заявив,  що захист кордонів України не є життєво важливим інтересом США, також він виступив проти надання ЗСУ F-16 та ракет великої дальності. ДеСантіс сказав, що США «не повинні надавати допомогу, яка може потребувати розгортання американських військ або дозволить Україні брати участь у наступальних операціях за межами її кордонів». Окрім того, війну в Україні він назвав територіальною суперечкою. До слова, в українському міністерстві зовнішніх справ вже відреагували на даний інцидент. «Ми впевнені, що як колишній військовий, відправлений у зону бойових дій, губернатор Рон Десантіс знає різницю між «суперечкою» та війною. Ми запрошуємо його відвідати Україну, щоб глибше зрозуміти повномасштабне вторгнення росії та загрози, які воно становить для інтересів США», – написав речник МЗС Олег Ніколенко.

Щодо характеристики Володимира Зеленського як «найкорумпованішого антигероя світу», то такої заяви ДеСантіс не робив. Схожі слова сказав ведучий програми – Такер Карлсон. Зокрема, як пише «The New York Times»,  «Карлсон є одним із найпалкіших противників втручання США в Україну. Він назвав Президента України Володимира Зеленського корумпованим «антигероєм» і висміяв його за те, що він одягається «як менеджер стриптиз-клубу».

Отож, автор допису поширив неправдиву та маніпулятивну інформацію, яка має на меті принизити виборців та прихильників нинішнього Президента України.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

19.03.2023, 04:21
223 Переглядів