Анжела Кардинал: «Проведено велику роботу, і ми задоволені її результатами»

19.10.2021, 17:18
2617 Переглядів

   Урочистим врученням сертифікатів завершився навчальний сезон VIII Регіональної школи сучасної журналістики Тернопільського прес-клубу, яка діє в рамках проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується організацією Internews.

   «Проведено велику роботу, і ми задоволені її результатами,  – говорить керівниця проекту, голова Тернопільського прес-клубу Анжела Кардинал. – Позаду – 9 потужних навчальних місяців, 12 тренінгів, проведених кращими медіафахівцями України, та десятки щотижневих занять з досвідченими місцевими медійниками, за сприяння яких слухачі Школи створили загалом близько сотні текстів та відеосюжетів. Ми радіємо їхнім здобуткам і віримо, що у майбутньому вони не відступатимуть від стандартів професійної журналістики і ніколи не забуватимуть про важливість її головної місії. Тішить і те, що саме під час навчання (і завдяки йому) четверо з групи знайшли свою першу журналістську роботу. Щиро бажаємо успіхів усім нашим випускникам, двері Тернопільського прес-клубу для яких завжди залишатимуться відчиненими. Ну а ми починаємо готуватися до старту вже IX Регіональної школи сучасної журналістики!».

   Насамкінець – слово самим випускникам. Це – витримки з відповідей кількох слухачів Школи сучасної журналістики Тернопільського прес-клубу на запитання підсумкової анкети про те, що дали їм заняття в Школі, та які з отриманих знань вони вже почали застосовувати на практиці.

   Юлія Іноземцева: «Вже зараз я шукаю інформацію у багатьох джерелах, які подали на своїх тренінгах Діана Дуцик, Олег Хоменок та інші тренери, сміливо роблю фотографії у громадських місцях, бо після порад медіаюристки Людмили Панкратової точно знаю, кого, що і де маю законне право фотографувати. Намагаюсь не вживати у своїх матеріалах емоційної та оціночної лексики. Крім того, будь-яку інформацію перед використанням у медійних цілях спочатку перевіряю на достовірність, проводжу фактчекінг.

   Школа переконала, що знання, отримані в університеті і вся теорія в цілому – це круто, але на практиці все набагато відрізняється. Дуже хотілось би у майбутньому створити власне, ні від кого не залежне, репортажне мас-медіа, дотримуватись у ньому всіх стандартів журналістики і робити оригінальний контент».

   Ольга Мозгова: « З «нуля» вивчила інформацію про роботу із державними онлайн-ресурсами щодо пошуку інформації про фізичних осіб. Освоїла навики співпраці з телеоператором та запису «стендапів» у прямому ефірі. Вже застосовую фактчекінг і використовую додатки для створення відео- і фото контенту при наповненні стрічки новин спільноти в соціальних мережах».

   Діана Сподар: «Почала застосовувати фактчекінг. Ретельніше перевіряю всю отриману інформацію за допомогою всіх презентованих способів та програм. Звертаю увагу на маркери для виявлення неправдивих повідомлень».

   Вікторія Дроздовська: «Планую застосовувати в подальшому методи журналістського розслідування, займатися фактчекінгом».

   Марина Яцків: «Зрозуміла, наскільки великий вплив мають журналісти на громадську думку, і наскільки важливо дотримуватися усіх професійних стандартів в сучасному інформаційному просторі».

   Олена Чепіль: «Почала по-іншому сприймати новини, бачити недоліки сучасного телебачення та радіо, і точно знаю, як робити не потрібно. Завдяки Школі остаточно переконалася, що хочу працювати журналістом, завдяки їй же знайшла свою першу роботу на місцевому інтернет-сайті».

19.10.2021, 05:18
2617 Переглядів