Банер із зображенням Юлії Тимошенко на тернопільському «білому домі» – фейк

01.01.2022, 23:37
1405 Переглядів

У місцевій спільноті Фейсбуку поширили інформацію про те, що на фасаді адмінбудинку Тернопільської ОДА та облради, який  у народі називають «білим домом»,  вивісили величезний банер із зображенням лідерки ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Це, мовляв, розпорядження голови Тернопільської облради, «свободівця» Михайла Головка, а присвячена така  ініціатива  річниці з дня народження Степана Бандери.  Наші фактчекери перевірили, чи справді мав місце цей факт.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Перш за все, автори публікації посилаються на коментар голови облради Михайла Головка у Фейсбуці, про що свідчить активне гіперпосилання, проте нічого подібного на сторінці політика немає. Натомість є селфі, яке він зробив на фоні банера на будівлі «білого дому» , де зображена зовсім не Тимошенко, а провідник українського націоналізму Степан Бандера.  Таким чином у області почали підготовчі заходи до відзначення 1 січня 113-ї річниці від дня його народження.

Окрім того, відзначимо, що на світлині, яку поширили у спільноті, є два чоловіки в одязі минулих часів. Ми знайшли оригінальну світлину на сторінці керівника молодіжного методичного центру Тернопільської обласної ради.  Поряд із ним – один із учасників клубу історичної реконструкції «Патріот». Окрім того, чоловіки на світлині давали інтерв’ю місцевому медіа у день, коли з’явився банер із Бандерою. Тож очевидно, що Тимошенко на оригінальну світлину «прифотошопили». Проте, як свідчать коментарі під постом, не всі одразу здогадалися, що це – фейк, а тому спільнота ввела в оману своїх підписників.

Додамо, що перевірити правдивість інформації можна було, просто пішовши до будівлі «білого дому», що ми також зробили. Банер із зображенням Степана Бандери – на місці, а зображення Юлії Тимошенко там немає і не було.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

01.01.2022, 11:37
1405 Переглядів