Богдан Ткачик: «Спочатку вони «падають» в душу, а потім на пензель, і я малюю…»

17.08.2021, 16:55
395 Переглядів

В Тернопільському обласному художньому музеї відкрилася виставка “Сакральний живопис” знаного тернопільського митця, народного художника України Богдана Ткачика.

   Виставка присвячена 70-річчю художника, яке він відсвяткував 12 серпня. Себе пан Богдан називає абстрактним реалістом, працює в галузі станкового (пейзаж, натюрморт, портрет, жанрові композиції) та монументального (темпера, розпис) живопису. Окремою сторінкою в його творчості є іконопис. Художник створив понад 500 ікон, брав участь у розписі кількох храмів, серед яких – тернопільська церква Воздвиження Чесного Хреста. За відповідний вклад в розвиток духовного життя краю був нагороджений орденом святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви Київського патріархату.

 «Коли настав період коронавірусу, то я почав малювати ікони, – розповів митець під час відкриття виставки в художньому музеї. – На цій виставці половина картин намальовані саме в період карантину. Мені сняться роботи, спочатку вони «падають» в душу, а потім на пензель, і я малюю».

   Полотна виставки розкривають тему «хресної дороги України», в більшості з них – акцент на церковних та історичних постатях. «Картини Богдана Ткачика можу розглядати дуже довго, бо у них багато прихованого змісту», – каже одна з відвідувачок виставки.  «Я сьогодні неначе перенеслася у світ полотен Богдана Ткачика. Картини нашого тернопільського генія зачаровують та надихають. Це найкращі ліки для душі», – поділилася враженнями інша.

   До речі, напередодні у Тернополі відкрилася ще одна персональна виставка з нагоди ювілею Богдана  Ткачика –  в “Артгалереї”, що на вулиці Сагайдачного На ній представлено 70 полотен художника, створених в різні роки.

Тетяна Панченко

Фото авторки

17.08.2021, 04:55
395 Переглядів