Боротися з дезінформацією допомагає … качка!

26.05.2020, 18:33
820 Переглядів

   Звісно, що не жива, а віртуальна, і дуже розумна та кмітлива – як всі ті, хто її придумали. «Качка дезінформачка це не “ще один курс з медіаграмотності”. Качка дезінформачка це онлайн-курс з “експлуатації” соціальних мереж і ЗМІ. Проєкт має на меті навчити розпізнавати дезінформацію у медіа і соцмережах», – так коротко розповідають вони про своє дітище.

   Ближче з Качкою-дезінформачкою можна познайомитися та запитати про все, що цікавить, на її сторінці у Facebook, а саме ось тут – https://www.facebook.com/pg/duck.disinformation/about/?ref=page_internal .
Вподобавши цю сторінку, а ще краще – підписавшись на неї, ви матимете змогу оперативно отримувати корисну і цікаву інформацію, яка допоможебезпечно почуватися у такому непевному сьогодні просторі медіа, а особливо – соціальних мереж. В травні, скажімо, Качка організувала цілу низку безкоштовних вебінарів у програмі Zoom на такі актуальні теми: «Як запустити фейк? Хто і чому це робить. Найпоширеніші прийоми маніпуляцій», «Фейки і маніпуляції навколо коронавірусу. Де шукати факти і як не вестися на маніпуляції», «Диявол криється в деталях. Де шукати інформацію? Як її перевіряти?»,  «Як працювати із фото та відеофейками? Покрокова інструкція». Останній, до речі, розпочнеться завтра, 27 травня, о 19.00, тож, можливо, ви ще встигнете зареєструватися. Спікерка цього курсу – Альона Романюк, медіа-експертка, викладачка Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, редакторка досить відомої серед користувачів Facebook інформаційної кампанії По той бік новин» (ІРРП – Інститут розвитку регіональної преси). А організаторами виступають  City Institute/Інститут міста, Hanns Seidel Stiftung Ukraine .
До речі, після кожного такого вебінару Качка надсилає слухачам посилання на нескладні тести. Тим, хто прослухав усі вебінари і дав відповідь на всі запитання, буде вручено електронний сертифікат.

26.05.2020, 06:33
820 Переглядів