Фейки про коронавірус поширюють для нагнітання паніки

31.03.2020, 15:07
720 Переглядів

Як повідомила на своєму офіційному сайті пресслужба Служби безпеки України, за час дії карантину її фахівці виявили 79 осіб, які поширювали фейки про коронавірус, із них – 4 інтернет-агітатори, які діяли за завданням з Росії.

   Так, фахівці Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки викрили діяльність проросійських «кіберактивістів» з Одеси, Дніпра, Львова та Херсону. Розслідування проводиться у межах кримінальних проваджень, розпочатих за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Ще 28 осіб спільно з Національною поліцією вже притягнуті до адміністративної відповідальності за ст.173-1 (поширення неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку) Кодексу України про адміністративні порушення.

   Також кіберфахівці Служби безпеки України  заблокували поширення фейкового контенту у більш як тисячі інтернет-спільнот, що загалом мають понад 500 тисяч підписників. У разі підтвердження інформації про сплановані дії зловмисників, зокрема, за вказівкою кураторів з Російської Федерації та тимчасово окупованих територій, вони будуть перекваліфіковані згідно з відповідними статтями Кримінального кодексу України.

 

 

31.03.2020, 03:07
720 Переглядів