Буде створено Глобальний фонд перевірки фактів

30.11.2022, 19:47
841 Переглядів

Google і YouTube оголосили про надання гранту в розмірі 13,2 мільйона доларів Міжнародній мережі перевірки фактів (IFCN) для створення Глобального фонду перевірки фактів.

Мета – підтримати 135 організацій мережі з перевірки фактів у 65 країнах. Про це повідомляє Детектор Медіа (https://detector.media/ ) з посиланням на допис Google . «Глобальний фонд перевірки фактів допоможе фактчекерам масштабувати існуючі операції або запускати нові, які оцінюють рівень інформації, підвищують видимість надійних джерел і зменшують шкоду від дезінформації в усьому світі», – повідомляють у компанії. Фонд має запрацювати вже на початку 2023 року.

До того ж, Google працює над наданням додаткових контекстних функцій на своїх платформах. Наприклад, він виділяє релевантні фактчекінгові статті у результатах пошуку Google News та Google Images, щоб забезпечити користувачам повний контекст розшукуваної інформації. Крім того, на YouTube у верхній частині результатів пошуку для конкретного запиту є панелі перевірки фактів. А у десктопній версії Google News поруч з оригінальними повідомленнями та заголовками з’являється перевірена інформація, базована на оцінках незалежних організацій.

У Google також є інструмент Fact Check Explorer, який надає результати понад 150 000 перевірок фактів від авторитетних видавців. Крім того, у результатах пошуку YouTube з’являється панель Breaking News (надзвичайні новини), яка показуватиме актуальні новини з тих інформаційних джерел, які відповідають політиці компанії щодо вмісту. До кожного результату пошуку доступна також властивість «Про цей результат», яка надає більше контексту інформації та її джерелу. Іноді Google не показує результати для деяких запитів, оскільки не було достатньо джерел для публікації інформації на тему.

 

30.11.2022, 07:47
841 Переглядів