Через війну безпосередньо чи опосередковано постраждало 78 відсотків населення Тернопільської області

05.12.2022, 17:49
1123 Переглядів

На Тернопільщині триває Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», яка щорічно проводиться з 25 листопада до 10 грудня з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Про це повідомила, розпочинаючи пресконференцію у Тернопільському прес-клубі, Марина Пасєчник – координаторка Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, керівниця проєкту «Забезпечення комплексного реагування у сфері захисту осіб, які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації чи ґендерно-зумовленого насильства у воєнний час у Тернопільській області». Вона також нагадала присутнім про те, який широкий спектр злочинних дій об’єднує собою поняття «торгівля людьми» та навела статистичні дані, що демонструють значну актуальність проблеми.  У свою чергу Анна Чернявська – керівниця регіональної команди з питань захисту представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, координаторка проєктів у Тернопільській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях – ознайомила з результатами Національного дослідження уразливості населення до торгівлі людьми та  експлуатації в умовах війни, яке  було проведене з ініціативи українського представництва МОМ.  Названі нею цифри вражають: 6,4 мільйона сімей мали досвід проживання в окупації; 6 мільйонів сімей втратили заощадження або майно; 5,3 мільйона сімей залишилися без житла; майже 100 тисяч осіб пережили смерть близьких родичів або друзів; 20,8 мільйона осіб втратили дохід; понад 16 мільйонів людей втратили роботу; 15,6 мільйона  – пережили погіршення психічного здоров’я; 7,8 мільйона осіб були змушені роз’єднатися з рідними. Загалом же через наслідки війни безпосередньо чи опосередковано постраждали понад 32 мільйони осіб, серед яких – 78 відсотків населення і Тернопільської області. Багато про що говорить в контексті головної теми пресконференції і такий факт: кожний 2-й українець сьогодні готовий прийняти принаймні одну ризиковану пропозицію, яка може призвести до ситуації експлуатації, торгівлі людьми або насильства. При цьому частка такої уразливої групи у Тернопільській області – 62 відсотки.

    Звісно, що  у цій сфері, як і в усіх інших, війна лише додала проблем і загострила їх, до того ж з’явилися нові болючі аспекти. «Серце розривається, коли чуєш, що доводиться переживати людям на окупованих територіях, – сказала Марина Пасічник, – і ми закликаємо всіх, хто постраждав, не боятися звертатися до нашої організації, ми обов’язково допоможемо, і запевняємо, що ця допомога буде цілком анонімною. Також в наше поле зору потрапили діти, переміщені без батьків чи й взагалі без дорослих. Доступ до них ми отримали завдяки  Службі захисту дітей, відділи якої на сьогодні є в кожній територіальній громаді, що дозволяє краще прослідковувати ситуацію». По те, як працює ця структура у воєнний час, розповів начальник служби у справах дітей Тернопільської обласної військової адміністрації Ростислав Дрозд. Він підтвердив, що неповнолітніх дітей іноді «передають» із ледь знайомими людьми. Відтак зупинився на ризиках міграції великих прийомних сімей та цілих дитбудинків.

   Про діяльність організацій, які вони представляють, у сфері боротьби з торгівлею людьми, розповіли й інші гості прес-клубу – начальниця головного управління Національної соціальної сервісної служби в Тернопільській області Наталія Найчук, начальник відділу міграційної поліції головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Буняк, начальник управління соціальної роботи, сімейної та ґендерної політики, протидії торгівлі людьми департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Росоловський. У підсумку розмови директорка з розвитку громадської організації «ТМЖК «Відродження нації» Оксана Шлюсар поінформувала про результати зробленого в рамках згаданого проєкту та про роботу Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. Кількість дзвінків на неї від початку війни збільшилась удвічі, за цей час було надано 116186 консультацій, і 67 відсотків тих, хто за ними зверталися, були внутрішньо переміщеними особами. До речі, нагадуємо номер цієї гарячої лінії – 527.

 

 

05.12.2022, 05:49
1123 Переглядів